Przejdź do treści

Dlaczego niektórym się udaje.

  • przez

Dzisiaj mamy czwartek. Z tej okazji postanowiłem napisać kolejny wpis bazujący na naukach Napoleona Hilla. Tematem głównym jest powód, dla którego niektórzy ludzie odnoszą sukces, potrafią zdobyć góry pieniędzy, a inni zostaną na najniższym etapie swojego życia.

Napoleon uważa, że zwyczaj kończenia wszystkiego, co się zaczyna, jest tym powodem. To właśnie dzięki kończeniu wszystkich zadań, jakie człowiek sobie wyznaczył do zrobienia, można osiągnąć wolność i dojść do sukcesu. Przy wyznaczaniu zadań do wykonania bardzo ważne jest przeanalizowanie każdego pod kątem, czy warto je rozpoczynać, czy to nie przyniesie 'mi’ satysfakcjonujących korzyści.

Mimo wszystko, każdy mój znajomy, który kończy każdą pracę jaką rozpoczyna, każdy projekt i działanie żyje chyba ciut lepiej niż ja. Zwyczaj kończenia każdej rozpoczętej pracy ma ogromne znaczenie biznesowe. Gniotek wie to bardzo doskonale, ponieważ nie jeden już pomysł/projekt upadł zanim się na dobre rozpoczął.

Zapraszam każdego czytelnika do przeanalizowania swoich ostatnich kilku lat życia i przypomnienie sobie o projektach i działaniach, które zostały rozpoczęte, ale nigdy prace nad nimi nie zostały dokończone. W moim życiorysie takich rzeczy można znaleźć bardzo wiele, jeszcze więcej znajduję w nim planów i nadziei. Porównując to do ilości pracy włożonej w poprawę swojego poziomu życia, jestem zażenowany własną osobą.

Zamiast gadać i przeciągać strunę, postanawiam działać. Pomożecie?

Niektórzy dodatkowo charakteryzują się szeregiem cech, czy nawyków o których pisałem w poprzednie Napoleonowe czwartki. Jedni wykonują więcej lepszej pracy. Inni opanowali samokontrolę i po prostu działają. Jeszcze inni wychodzą z inicjatywą, bo mają sprecyzowany cel życiowy. Są również ludzie konsekwentni i dumni. Są przebiegli, bystrzy i różni.

To właśnie te cechy, według badań Napoleona Hilla i obserwacji wielkich uczonych dzisiejszego świata, są najbardziej pożądane wśród ludzi sukcesu. To te cechy sprawiają, że niektórym się udaje. Ale co najważniejsze – każdy może wypracować w sobie większość z tych atutów. Ja zaczynam od samokontroli, a Ty?

Nie będę takich wpisów publikował regularnie,
niestety nie nadaję się do regularnej pracy.

Ale od czasu do czasu, możecie się spodziewać
takich rzeczy :)

2 komentarze do “Dlaczego niektórym się udaje.”

  1. Fajne te założenia napoleona, coś w tym musi być. Ja niedawno właśnie zacząłem, jak narazie widzę małe efekty, choćby nawet na stronach które prowadzę.

  2. Mam nadzieję, że dotrwasz do swoich postanowień i za pewien czas będziesz z nich bardzo dumny :)

Możliwość komentowania została wyłączona.