Przejdź do treści

Czy Senuto przydaje się w pracy copywritera?

  • przez
senuto dla copywritera

Senuto to bardzo popularne narzędzie w branży SEO. Korzystać z niego może nawet 80% specjalistów od pozycjonowania w naszym kraju. To polskie narzędzie analityczne ułatwia planowanie strategii SEM oraz badanie wyników SERP. Pozwala efektywnie ocenić działania SEO, poprawić ich skuteczność oraz opracować harmonogram dalszych prac. Ale czy przydaje się także w pracy copywritera?

Senuto – co to jest za narzędzie?

Aplikacja Senuto jest rozwijana od 2014 roku. Jest ceniona w branży SEO i marketingu internetowego ze względu na bogactwo danych, których dostarcza. Jednym z głównych elementów Senuto jest ocena widoczności strony, ale to tylko jedna z wielu funkcji programu. Senuto posiada również takie możliwości jak:

  • analiza konkurencji
  • prowadzenie stałego monitoringu SERP oraz wybranych słów kluczowych (także lokalnie)
  • optymalizacja słów kluczowych na stronie
  • analiza kondycji strony pod kątem SEO
  • sprawdzanie strony pod kątem kanibalizacji treści
  • analiza historii SERP
  • analiza wyników pokazywanych w snippetach Direct Answer w Google

Warto tu podkreślić, że Senuto jest stale wzbogacane o nowe funkcjonalności. Z roku na rok pozwala ono na coraz więcej i dostarcza coraz większej liczby danych. Senuto składa się aktualnie z 6 modułów. Są to: Analiza widoczności, Baza słów kluczowych, Monitoring, Analiza SERP, Content Planner oraz Writer. Aplikacja zawiera również szereg narzędzi, dzięki którym pozycjoner SEO może skutecznie działać i uzyskiwać cenne dane.

Funkcje Senuto dla copywritera

Senuto jest narzędziem, które wykorzystać może przede wszystkim pozycjoner SEO. Specjalista z branży najwięcej uzyska, posługując się tą aplikacją. Dowie się dzięki niej jaka jest pozycja jego strony w SERP. Sprawdzi jakie frazy kluczowe generują ruch na stronie, a także jakie problemy SEO należy wyeliminować, aby poprawić miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Zaplanuje również działania SEO w oparciu o to, co robi konkurencja i czego brakuje na jego stronie. Dostanie też dane statystyczne umożliwiające ocenę efektywności strategii SEO oraz wdrożenie rozwiązań pozwalających na poprawę pozycji strony w SERP.

Copywriter też jednak z korzyścią dla siebie może używać Senuto, zwłaszcza jeśli ściśle współdziała ze specjalistą od SEO. Aplikacja jest niezwykle przydatnym narzędziem, jeśli zależy nam na tworzeniu wartościowych treści, które będą lepiej widoczne w wyszukiwarce Google. Podstawą jest tu oczywiście baza słów kluczowych, w której znajdziemy około 44 miliony fraz. Tak bogate zasoby wraz z danymi odnośnie liczby wyszukiwania miesięcznego, ukazanymi trendami Google, frazami long-tail i pytaniami, informacjami na temat powiązania semantycznego i grupowania słów kluczowych oraz wieloma innymi statystykami to coś, co umożliwia copywriterowi napisanie tekstów faktyczne odpowiadających na zapotrzebowanie internautów i przyciągających na stronę większy ruch. Baza słów kluczowych może być także inspiracją do tworzenia treści. Pytania, które pokazuje Senuto, to niemalże gotowce tematów na wpisy blogowe.

analiza słów kluczowych w senuto

Użytecznymi narzędziami dla copywritera są również moduły Content Planner oraz Writer. Są one najświeższym dodatkiem do Senuto. W szczególności to drugie narzędzie może się przydać copywriterowi. Content Planner to w dużej mierze moduł dla specjalistów SEO, jako że pozwala on zaplanować treści na stronę w oparciu o aktualne trendy. Z powodzeniem może go stosować też copywriter, przygotowując serię artykułów na wskazaną stronę. Zdecydowanie częściej może on jednak korzystać z modułu Writer. Dzięki niemu można tworzyć treści, na bieżąco analizując ich zgodność z zasadami SEO. Writer pomaga zoptymalizować tekst pod kątem słów kluczowych. Może też być źródłem inspiracji. Oprócz edycji tekstu Writer umożliwia podejrzenie tego, jak wybrana fraza została zastosowana na stronach konkurencji.

Czy copywriter powinien wykupić dostęp do Senuto? Cennik narzędzia i jego opłacalność

O ile w przypadku pozycjonerów nie ma wątpliwości i każdy specjalista SEO powinien przynajmniej zapoznać się z Senuto, to z punktu widzenia copywritera sytuacja jest nieco trudniejsza do oceny. Aplikacja pozwala na naprawdę wiele w zakresie analizy widoczności strony, poprawy jej pozycji SERP oraz planowania treści na witrynę. W tym zakresie platforma oferuje naprawdę dużo i pozycjoner oraz agencje SEO wykorzystają jej pełen potencjał. Copywriter dostaje tu natomiast wiele rzeczy, które niekoniecznie są mu niezbędne.

Warto zarazem brać pod uwagę ceny Senuto. Dostęp do aplikacji jest możliwy albo poprzez opłaty miesięczne, albo po opłacaniu rocznego abonamentu. Oferowane jest przy tym kilka planów różniących się między sobą funkcjami. Dzięki temu można wybrać pakiet optymalnie dostosowany do potrzeb.

cennik Senuto
Senuto – cennik za abonament roczny w czterech opcjach pakietowych

Z pewnością Senuto to potężne narzędzie, które ułatwia pozycjonowanie SEO i umożliwia efektywny audyt SEO. Jeśli chodzi o copywriting też może ono być niezwykle użyteczne. Writer oraz baza słów kluczowych są dostatecznym argumentem, aby dać aplikacji szansę i ją wypróbować, np. w czasie 14-dniowego okresu próbnego.

Dzięki Senuto można tworzyć lepsze treści, generujące bardziej wartościowy ruch na stronie. Aplikacja pomaga pisać teksty oparte na aktualnych i wiarygodnych danych, a nie jedynie na intuicji autora. To zaś może zwiększać atrakcyjność copywritera na rynku, ułatwiając mu zdobywanie zleceń. Ponadto, jeśli copywriter współpracuje ze specjalistami z branży SEO, albo gdy ma samodzielnie przygotować dużą ilość treści na witrynę lub gdy prowadzi bloga czy własną stronę, Senuto może być dla niego niezwykle użyteczne. I to tym bardziej, że aplikacja pomaga znaleźć tematy i inspirację do pisania tekstów. Nie do przecenienia jest także możliwość podejrzenia, jak dana faza kluczowa została zastosowana przez innych copywriterów. Czy zatem warto wykupić dostęp do Senuto? Na to pytanie każdy copywriter musi odpowiedzieć sobie sam. Senuto wiele oferuje i ma szerokie zastosowanie. Im więcej funkcji aplikacji copywriter będzie w stanie wykorzystać w swojej pracy, im bardziej pragnie on być profesjonalny, tym bardziej zasadna będzie inwestycja w ten program. Osobom którym zależy na wiedzy, jakie tematy warto poruszać w tekstach oraz jakie słowa kluczowe będą trafne, by zwiększyć ruch na stronie, to narzędzie zdecydowanie można polecić.