Przejdź do treści

Kupujesz mieszkanie? „Antydeweloper” ci doradzi

  • przez
antydeveloper książka

Nie wiesz, czym się kierować przy zakupie mieszkania? Boisz się, że przepłacisz u dewelopera? Obawiasz się konfliktu w związku z ewentualnymi usterkami w nowym mieszkaniu i chciałbyś wiedzieć, jak zabezpieczyć się w takiej sytuacji? Jeśli tak, to sprawdź ebook Artura Dołowskiego. Jego książka „Antydeweloper. Jak kupić mieszkanie na własnych warunkach?” może być dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Autor tej pozycji od podszewki poznał rynek deweloperski. Przez siedem lat pracował w branży, działając w dwóch firmach w różnych obszarach. Był asystentem architekta, zajmował się sprzedażą mieszkań, a także był przedstawicielem dewelopera w kontaktach ze wspólnotami mieszkaniowymi, klientami oraz urzędami (także w sporach sądowych). Ostatecznie poznał też świat deweloperski od drugiej strony – jako właściciel mieszkania z usterkami. Z tego doświadczenia, które miało swój finał w sądzie, zrodził się pomysł na książkę o rynku deweloperskim w Polsce.

Co ebook zawiera? To dość nieduża, ale treściwa książka, która może być przewodnikiem dla każdego, kto pragnie kupić nowe mieszkanie prosto od dewelopera. „Antydeweloper. Jak kupić mieszkanie na własnych warunkach?” liczy sobie 205 stron. Ebook składa się z sześciu części. Każda z nich to od czterech do siedmiu rozdziałów poświęconych takim tematom jak: wybór dewelopera, zakup mieszkania, usterki, wspólnota i zarząd, spór w sądzie, ostrzeżenia przed pułapkami związanymi z zakupem mieszkania.

Z książki można się dowiedzieć na przykład na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania. Dołowski omawia takie kwestie jak umowa z deweloperem, standard wykończenia, plan mieszkania i aranżacja. Podpowiada jak podchodzić do kwestii negocjacji ceny, a także jak radzić sobie z kupnem mieszkania na rynku wtórnym. Z ebooka dowiemy się jak przeprowadzić odbiór mieszkania i jak postępować w razie wystąpienia usterek takich jak nawiew wsteczny i problemy z wentylacją, nieszczelne okna czy przecieki wody w garażu. Autor przekazuje swą wiedzę w sposób prosty i klarowny. Owszem, zdarzają się trudniejsze czy po prostu bardziej techniczne zagadnienia, ale są przedstawione w czytelny sposób. Sam tekst zyskałby z pewnością na pewnych poprawkach redakcyjnych (literówki, interpunkcja), ale zawarte w nim treści stanowią solidną podstawę dla kogoś, kto chce kupić mieszkanie. Dołowski edukuje czytelnika i uczula go na ewentualne problemy rynku deweloperskiego. Jego książka może być jednym z tych czynników, który przyczyni się do poprawy sytuacji na rynku. Być może „Antydeweloper” nie sprawi, że z rynku znikną nieuczciwi deweloperzy, ale w jakieś mierze ebook pozwala się przed nimi zabezpieczyć. A to już spora wartość.