Przejdź do treści

Co się zmienia w pozycjonowaniu? – SEO na dziś i jutro…

  • przez

Gdybyście mieli podsumować ostatni rok w pozycjonowaniu, jakbyście to zrobili? Ja siedzę w ogólnym zagadnieniu pozycjonowania już od ponad 4 lat. Obserwuję branżę, analizuję. I wiecie co? – Jasne, że wiecie! Bo przecież nic…się nie zmienia kurka. Pozycjonowanie cały czas pozostaje takie jak było. Czy ktoś odpowie na te pytania:

Jakich jest 5 najważniejszych elementów pozycjonowania?
A jakich 5 najważniejszych elementów zmieniło się przez ostatnie 5 lat?

?

Cały czas obsługa pozycjonowania polega na optymalizacji i zdobywaniu linków. Na maksymalnej automatyzacji i jak największej masówce. Ale to przecież wiedzieliśmy już ładnych kilka lat temu. A wszelkie nowinki typu niesamowite banowanie w google, czy updaty i błędy google to kropka w morzu. I ważne pytanie – czy informacje o tych rzeczach pojawiają się dla kolegów z branży, czy może dla klientów i osób, które chcą sobie same pozycjonować strony?

Fakt, że te informacje nie przydają się w praktyce klientom i są wartością wyłącznie dla właścicieli firm pozycjonerskich i samych pozycjonerów, spowodował, że nie mam ochoty powtarzać takich rzeczy na łamach własnego bloga. Filtry, bany, zabawy z pozycjami, mieszanki i update PR – to wszystko procesy, które w kółko się powtarzają. Jak pozycjonować stronę wiemy – a przynajmniej większość moich czytelników powinna wiedzieć – więc bez sensu jest klepać wkoło Wojtek o jednym.

Gdyby komuś bardzo zależało na czytaniu informacji jak wyżej podane, w zakładce |LINKI| mam spis miejsc, w których takie rzeczy mogą przeczytać. Zapraszam tam i bez męczenia :)

SEO będzie zawsze takie samo. Szczegóły zmieniają się w każdej branży, ale niestety Diabeł w nich nie siedzi. Tym bardziej, że zmieniają się one baaardzo szybko. No i kropka.

Dla mnie zdecydowanie ciekawsze w tej chwili jest pisanie różnotematycznych tekstów niż szukanie nowych miejsc na linki.

I wiadomo – post jest bardzo uogólniający, ale…
Kto chce się nauczyć pozycjonować i wypromować swoją stronę – niech przeczyta archiwum bloga i zacznie testować. Nie ma nic za darmo i nie ma nic prosto. Jeżeli chce dostać informację na tacy musi zapłacić. Jak nie mi to innemu pozycjonerowi. Faktyczna wiedza sporo kosztuje, a wystawianie jej za darmo na pożytek publiczny szkodzi nie tylko jednostce, ale ogólnemu wizerunkowi branży.
Kto pozycjonuje ten za dużo wie :)

Wsio na temat pozycjonowania na dzisiaj.

5 komentarzy do “Co się zmienia w pozycjonowaniu? – SEO na dziś i jutro…”

  1. Jako, że nie mam jakiegoś dużego doświadczenia odpowiem tylko częściowo na te pytania. To, co wiem napewno: systemy wymiany linków straciły na znaczeniu w ostatnich latach. Z pewnością Google ograniczyło rolę spamu i kopiowanej treści. Zwiększyła się też rola optymalizacji stron. Hmm jakby nie patrzeć to zmiany na plus, chociaż pewnie pozycjonerzy – spamerzy ucierpieli w ostatnich latach.

  2. Faktycznie niewiele się zmieniło ;-) Ciągle trwa nieustanna walka Google ze spamem i pozycjonerami z Google, które ciągle zmienia swój magiczny algorytm. Myślę, że potrzeba więcej czasu, żeby nakreślić jakieś znaczne różnice.

  3. Oglądałem filmik w którym seowcy twierdzą raz że linkowanie to już nie 99% a jedyne 70% sukcesu .Wszystkie meta tagi słow a kluczowe już nie maja wpływu podobno .Nawet linkowanie na tematycznych stronach odrobinke straciło podobno.Za to wzrosło na znaczeniu titlle w wyszukiwarce chyba i bardzo szybko wzrasta wartość użytkowników którzy klikaja te plus jeden itp podobno ,nie znam bardzo dobrze angielskiego .No i jakośc strony w tym jej unikalna skórka wiem ż eto banalne ale podobno Ale to co było wazne 5 lat temu dziś już prawie nie ma znaczenia tak to w skrócie ocenili.

  4. Generalnie to wydaje mi się, że pozycjonowanie stało się trochę trudniejsze w ostatnich latach. Google zmniejszyło nieco wymiar i znaczenie spamu oraz zwiększył się udział i znaczenie mediów społecznościowych w pozycjonowaniu. Więc ciężko powiedzieć, że nic się nie zmieniło :)

  5. Heh święta prawda. Swoją drogą ja już od dawna korzystam z programów pozycjonujących (tak jest i lepiej i wygodniej). Najlepszym z nich niewątpliwie jest Adder. Osiągam bardzo ładnie wyniki.

Możliwość komentowania została wyłączona.