Przejdź do treści

Co się zmienia w pozycjonowaniu? – SEO na dziś i jutro…

  • przez

Gdybyście mieli podsumować ostatni rok w pozycjonowaniu, jakbyście to zrobili? Ja siedzę w ogólnym zagadnieniu pozycjonowania już od ponad 4 lat. Obserwuję branżę, analizuję. I wiecie co? – Jasne, że wiecie! Bo przecież nic…się nie zmienia kurka. Pozycjonowanie cały czas pozostaje takie jak było. Czy ktoś odpowie na te pytania:

Jakich jest 5 najważniejszych elementów pozycjonowania?
A jakich 5 najważniejszych elementów zmieniło się przez ostatnie 5 lat?

?

Cały czas obsługa pozycjonowania polega na optymalizacji i zdobywaniu linków. Na maksymalnej automatyzacji i jak największej masówce. Ale to przecież wiedzieliśmy już ładnych kilka lat temu. A wszelkie nowinki typu niesamowite banowanie w google, czy updaty i błędy google to kropka w morzu. I ważne pytanie – czy informacje o tych rzeczach pojawiają się dla kolegów z branży, czy może dla klientów i osób, które chcą sobie same pozycjonować strony?

Fakt, że te informacje nie przydają się w praktyce klientom i są wartością wyłącznie dla właścicieli firm pozycjonerskich i samych pozycjonerów, spowodował, że nie mam ochoty powtarzać takich rzeczy na łamach własnego bloga. Filtry, bany, zabawy z pozycjami, mieszanki i update PR – to wszystko procesy, które w kółko się powtarzają. Jak pozycjonować stronę wiemy – a przynajmniej większość moich czytelników powinna wiedzieć – więc bez sensu jest klepać wkoło Wojtek o jednym.

Gdyby komuś bardzo zależało na czytaniu informacji jak wyżej podane, w zakładce |LINKI| mam spis miejsc, w których takie rzeczy mogą przeczytać. Zapraszam tam i bez męczenia :)

SEO będzie zawsze takie samo. Szczegóły zmieniają się w każdej branży, ale niestety Diabeł w nich nie siedzi. Tym bardziej, że zmieniają się one baaardzo szybko. No i kropka.

Dla mnie zdecydowanie ciekawsze w tej chwili jest pisanie różnotematycznych tekstów niż szukanie nowych miejsc na linki.

I wiadomo – post jest bardzo uogólniający, ale…
Kto chce się nauczyć pozycjonować i wypromować swoją stronę – niech przeczyta archiwum bloga i zacznie testować. Nie ma nic za darmo i nie ma nic prosto. Jeżeli chce dostać informację na tacy musi zapłacić. Jak nie mi to innemu pozycjonerowi. Faktyczna wiedza sporo kosztuje, a wystawianie jej za darmo na pożytek publiczny szkodzi nie tylko jednostce, ale ogólnemu wizerunkowi branży.
Kto pozycjonuje ten za dużo wie :)

Wsio na temat pozycjonowania na dzisiaj.