Przejdź do treści

Jak szybko przerzucić wordpressa?

  • przez

Na nowy serwer?

są dwa sposoby. 1. Kopiujesz wszystkie pliki z ftp na dysk. Logujesz się do bazy danych i robisz zrzut. Wrzucasz pliki na nowy serwer, importujesz bazę danych i zmieniasz w tabelach options adresy w polach site oraz home. Wgrywasz pliki na nowy serwer, edytujesz plik config.php i podajesz nowe logi do bazy danych. Na starej domenie ustawiasz .htaccess z przekierowaniem do nowej 301 i finito.

Możesz to również zrobić inaczej. Kopiowanie plików idzie identycznie, wrzucasz pliki na nowy serwer z wyjątkiem wp-config.php. Instalujesz nową bazę danych, logujesz się do środka i… po kolei aktywujesz i ustawiasz wtyczki według własnego widzi mi się.  Logujesz się pod stary adres, eksportujesz wpisy i importujesz je na nowym adresie. To rozwiązanie jest dobre gdy boisz się powikłań z kodowaniem bazy danych albo czujesz się nie pewnie przy przenosinach – dokładasz sobie trochę roboty z optymalizacją wtyczek na nowo, ale za to masz pewność, że krzaków nie będzie.

Jeżeli zmianę robisz na jednym serwerze masz łatwiej. Wystarczy zmienić w bazie danych adres strony i przerzucić pliki do odpowiedniego folderu ;)