Przejdź do treści

Koniec systemów wysokie pozycje

  • przez

Pamiętacie jak pisałem o eksperymencie z swl’ami? TAK, wysokie pozycje nadal się utrzymują po odstawieniu swl i zaprzestaniu linkowania. Więc jest nieźle. Do tego samego tematu wrócę za rok, mam strony własne, przy których palcem nie kiwnę – oczywiście oprócz aktualizacji itd. Obym sobie za rok przypomniał, jak nie to Wy to zróbcie proszę was bardzo ;)

A wracając do systemów to znowu miałem kilka stron w gotlinku i po zdjęciu linków zupełnie przypadkowym pozycje poszły w górę. Coś tutaj jest na rzeczy i prawdopodobnie jest to kwestią dużej ilości zupełnie bezwartościowych linków na setnych, tysięcznych podstronach witryn, jakie siedzą sobie w systemach wymiany linków. Nie zauważyłem natomiast takiego zachowania w przypadku systemu stałego (linkme). Im więcej punktów tam daję tym lepiej trzyma się pozycja i jeszcze wyżej sobie wzlatuje. To naprawdę motywująca rzecz ;)

Mówiąc szczerze zmęczony już jestem trochę erą prostoty i podwójnego życia. Jednego oficjalnego – tego dla użytkowników strony i drugiego – tego dla wyszukiwarki. Oby teraz wszyscy skierowali swoje siły w tworzenie konkretnego i fajnego kontentu i wartościowych informacji. Tylko jak do takich rzeczy zmusić klientów? Oto i jest pytanie prawda?

Żeby być na czasie pasowałoby wspomnieć o zmianach, które google prawdopodobnie już wprowadziło do swojej szukajki, ale my nawet ich nie zauważyliśmy – znaczy, kto zauważył ten zauważył, ja tam widzę. Chodzi mi o spersonalizowane wyniki wyszukiwania nawet, gdy człowiek nie jest zalogowany. Coś już w tych wynikach jest namieszane i dziwnie się zachowują. A na pewno nie lubią systemów. Jak cholera jestem co Ci wszyscy od SWL zrobią za pół roku, może rok. Wymyślą coś, czy będą przegrani? A bo i site se poleciało u wielu, ale o tym napisało już wystarczająco wielu kolegów po fachu. Jak gniotek przyjrzy się temu zagadnieniu to i też napisze, ale to trzeba poczekać i posprawdzać.

Tymczasem już wystarczy bajdurzenia. Zapamiętajcie:
im mniej linkujecie z gównianych stron, tym lepiej dla waszej strony! (ot taki morał na dzisiaj jeszcze ;)