Przejdź do treści

Krótka analiza tekstów „SEO”

  • przez

Tak przez ostatnie tygodnie piszę teksty na potrzeby SEO. W ten sposób postanowiłem się utrzymywać. Niestety pewne blokady psychologiczne nie pozwalają mi wykonywać tej pracy w dużej ilości. Dlatego znalazłem alternatywy, a teksty piszę tylko dla przyjemności i zarobienia „na życie”. Poziom życia także się zmienił, ale… czas ograniczać prywatne informacje na blogu SEO :)

Tak pomyślałem sobie, że całkowicie na luźno przeanalizuję teksty, które często piszę, które zlecają klienci, albo jakie można znaleźć na stronach internetowych. No i tak nie przedłużając wyników powiem, że to spam. Ale naturalnie przecież to nikogo nie zdziwi i mnie też nie dziwi. Ale to budzi kolejne pytanie.

Czy ta pozorna unikalność nie jest jeszcze gorszym spamowaniem sieci niż czasy generatorów rssów i takich tam. Bo czasami jak się zajrzy w precla niemoderowanego, czy gdzie indziej no to sami doskonale wiecie. Jeden powie, że to nie do czytania – więc pytanie po co jest w sieci? No naturalnie dla pozycjonowania.

Taka rzecz to walka z wiatrakami jednak zachęcam do dyskusji na ten temat. Może coś ciekawego się z niej wyniesie. Osobiście też używam spamu do pozycjonowania. Generatory tekstów do precli, teksy na zaplecza tak samo na generatorach i wszystko jakoś się układa.

Co kurcze ciekawe, ostatnio gdzieś czytałem o zmianie w algorytmie odnoszącej się do unikalności. Podobno całkowicie unikalny tekst indeksuje się łatwiej i szybciej. Czasami nieunikalny, czy nawet synonimizowany się nawet nie indeksuje… ale czy to w jakikolwiek sposób poprawia nam „jakość” indeksu w wyszukiwarce?
No ja uważam, że nie, a generuje tylko zdecydowanie większe koszty.

Tymczasem do zobaczenia gdzieś w sieci. Lista precli czeka, aż się trochę ożywicie.
Mam również niespodziankę. Każdy, kto chciałby skorzystać z usługi preclowania w SEOTXT – ma możliwość zrobienia tego po bardzo atrakcyjnej zniżce. Wystarczy napisać do mnie i zarejestrować się z podanego przeze mnie reflinka. Mailowo ustalimy szczegóły dotyczące poziomów rabatów itd :)