Przejdź do treści

Plus jedynka to minus (+1 button)

 • przez

Jak zapewne już wiecie z Googlowego bloga czeka nas super zmiana. Mała, ale super. Google postanawia wprowadzić swój +1 przycisk. Jednak, czy to będzie dobry krok w celu komunikacji z użytkownikami wyszukiwarki? Czy Google naprawdę próbuje zbudować imperium medialne i nie dzielić się z nikim swoim społecznym tortem?

Ja nigdy nie korzystałem z żadnych dobrodziejstw wyszukiwarki. Mam tylko kilka kont w adwordsach, jedno na adsense, feedburnerze i gmailu ze dwa do zbierania spam potwierdzeń z katalogów. Nie mam zamiaru również włączać się w ludzi klikających plusiki przy straonch, które im się teoretycznie mają podobać, albo nie podobać.

Jedno co mnie zastanawia to… po co stworzyli facebookowe „Lubie to!” przy wynikach wyszukiwania? Nie mam bladego pojęcia i bardzo wątpię w to, że narzędzie będzie działało dokładnie tak jak o tym mówią. Zauważyliście, że niewiele ich 'nowych’ narzędzi działa tak jak powinno?

Na razie jednak za wcześnie na osądy. Ciekaw jestem jednak waszego zdania, co o tym myślicie?:)

9 komentarzy do “Plus jedynka to minus (+1 button)”

 1. Dla mnie osobiście to głupi pomysł – z racji tego że klika się w google, a nie na stronie. Generalnie chodząc po google wchodze na strony a nie czytam opisów generowanych automatycznie lub pobranych z description.

  Korzystać z pewnością nie będę.

 2. Może Google po części odda pałeczkę użytkownikom, celem przewartościowania wyników w SERP’ach. Dziwne, ale kto wie – może z czasem trzeba będzie bawić się i w „lubię to” przy wynikach.

 3. Jedno jest pewne – pozycjonerzy już kręcą nosem, gdy słyszą o tej zmianie :) Nie ma się co dziwić, w pewien sposób wprowadzenie „+1” wpłynie na SEO. Czy niekorzystnie ? Zobaczymy.

 4. Mi ten cały pomysł zupełnie nie przypadł do gustu. Dla mnie to głupota. Google chciało odpowiedzieć na 'Lubię to’ i wprowadziło kolejny niepotrzebny badziew.

 5. Ja sądzę, że duża część „szarych” internautów w ogóle nie zauważy tego przycisku. Kolejna część odpadnie z uwagi na to, że aby zagłosować trzeba mieć konto w Google i na dodatek być zalogowanym, a z tego, co wiem w Polsce konta Google nie są jeszcze zbyt popularne.

 6. Ciekawe jak z tym będzie walczyć google:

  plused.net
  plusododawacz.pl

  Jeżeli tak ma to działać to raczej nie +1 nie wpłynie na wyniki.

 7. Mi również nowy pomysł Google średnio przypadł do gustu. Mam nadzieję, że te plusiki nie będą zbytnio wpływać na wyniki wyszukiwania.

 8. Spokojnie chopacy, myślę, że tu nie ma co szaleć i trzeba po prostu spokojnie zaczekać na przyszłość jaką szykuje gugiel :) Chociaż mam wrażenie, że teraz czują ciśnienie facebooka na karku i zaczną popełniać błędy, które szybko będą piętnowane i niekoniecznie skończy się to dobrze dla google :)

Możliwość komentowania została wyłączona.