Przejdź do treści

Realne funkcjonowanie w biznesie MLM

  • przez

Od pewnego czasu bardzo mocno i stanowczo interesuję się biznesem MLM, o czym zresztą wspominałem już tutaj na blogu. Działam w nim bardziej „przy okazji”, jednak jestem aktywnym sponsorem i dystrybutorem oraz cały czas poszerzam wiedzę na ten temat. Teraz chciałbym podzielić się kilkoma, naprawdę istotnymi sprawami, na które warto zwrócić uwagę interesując się tego rodzaju biznesem. Słowo „biznes” jest tutaj kluczem, ponieważ naprawdę można budować biznes MLM, jednak jest to nieco inna droga niż tradycyjna.

Z pozoru biznes w marketingu sieciowym wydaje się łatwy, przyjemny i fajny. I rzeczywiście taki jest, jednak w większości dla osób, które zwyczajnie mają do niego predyspozycje. Wbrew temu, co można usłyszeć na szkoleniach w branży, czy od działających już w niej sponsorów/dystrybutorów, nie jest to rodzaj biznesu dla każdego. Z pracą w tym systemie wiąże się bardzo mocna zmiana stylu życia i poświęcenie się tej pracy tak naprawdę w ogromnym stopniu. Faktyczne osiąganie naprawdę dobrych rezultatów i zarabianie więcej niż średnia krajowa wymaga niezwykle wiele pracy i poświęcenia więcej czasu niż w typowo-etatowej pracy. Zaletą osiągnięcia takich zarobków jest zwiększona pasywność dochodu. I też nie do końca niestety, bowiem pilnować tego biznesu trzeba cały czas. Bajeczki o wyjazdach na roczne wakacje i braku zmartwień związanych z rozwojem, czy utrzymaniem zarobków w biznesie jest ciągle i nie da się tego ot tak zostawić i wyjechać na wakacje. A jak ktoś właśnie to robi, niestety musi się liczyć ze stanowczym spadkiem zarobków. MLM tak samo musi być pilnowany jak każdy inny biznes.

Realne funkcjonowanie w tym systemie to konieczność nie tylko przestawienia swojego stylu życia, ale również posiadania bardzo szerokiego grona kontaktów i znajomości. To dzięki nim budowana jest struktura sprzedażowa, czy dystrybutorska. Osoby, które nie są naturalnie skłonne do nabywania nowych znajomości, utrzymywania kontaktów jakichkolwiek z dużą grupą ludzi będą miały bardzo utrudniony sposób na budowanie tego biznesu. Naturalnie jeżeli postawią na swoim odniosą sukces na tym polu, jednak będą musiały pracować jeszcze ciężej i prawdopodobnie dużo dłużej niż inni, którym zdobywanie dobrych relacji po prostu przychodzi łatwo i przyjemnie.

Zarabianie dużych pieniędzy w biznesach marketingu sieciowego to przede wszystkim ogromne grono kontaktów. Człowiek, który takich kontaktów nie posiada będzie bardzo długo tworzył swoją strukturę i zanim osiągnie zadowalający, w miarę pasywny dochód minie troszkę czasu.

Mimo wszystko uważam, że naprawdę warto jest interesować się tego typu biznesem i często opłaca się go robić całkowicie przy okazji. Jeżeli człowiek jest przekonany do produktu, który sprzedaje i wie, ze robi coś w dobrej intencji – nie tylko w celach finansowych, może spokojnie interesować się MLM. Trzeba jednak znaleźć dobrą firmę i być nieco wytrwałym człowiekiem, który chce postawić na swoim i odnieść ów, wspomniany sukces w czymś, co będzie mu zwyczajnie pasowało.

Mi osobiście średnio pochodzi idea MLM, jednak troszkę sprzedaję i mam swoją drobną strukturę w jednej z firm MLM: FM Group. Uważam teraz, że dobrze zrobiłem wchodząc w tą „inicjatywę”(bo biznesem tego jeszcze nazwać nie mogę) i nawet kilkadziesiąt złotych zarobione w ten sposób jest przyjemne, bo przeważnie pojawia się to przy okazji.

Jeżeli nie posiadasz dużego grona znajomych(tak jak ja) i nie zamierzasz takiego zdobyć w szybkim czasie, zrobienie MLM będzie naprawdę trudne. Ale możliwe. Jeżeli nie chcesz tego robić – nigdy nie daj się namawiać, bo stracisz tylko pieniądze na wejściowe. Produkty możesz i tak zamówić u kogoś, kto Cię namawia, nie musisz się rejestrować i tak dalej. Do tego tematu warto podchodzić z głową J

Powodzenia w biznesach marketingu sieciowego, bo ogólnie są fajne i pozwalają stworzyć coś pięknego ludziom bez przygotowania i wiedzy o finansach, czy przedsiębiorczości. Jeżeli idea MLM Ci się podoba, próbuj, bo naprawdę możesz sporo osiągnąć.

1 komentarz do “Realne funkcjonowanie w biznesie MLM”

  1. To prawda o czym piszesz. Również jestem w FM od stycznia 2011 roku i moja struktura to 3 osoby. Pasywnego dochodu to raczej nie ma. Ze sprzedaży pojawiaja sie co jakis czas jakieś pieniadze. Oczywiście jest to wynik mojego niklego dzialania w kierunku rozbudowy sieci. Zajmuje sie innymi rzeczami. Jednaknie majac wielu znajomych jest naprawde ciezko rozkrecic ten biznes

Możliwość komentowania została wyłączona.