Przejdź do treści

Czy da się robić biznes/pieniądze uczciwie?

  • przez

Dlaczego Kubuś Puchatek powinien być biznesmenem?

Słyszałem, że Kubuś Puchatek to naprawdę dobry fachowiec jest od rozwiązywania problemów, od pomagania i takich tam. Myślę, że jest dobrym bohaterem do tego tematu. Bo biznes to przecież poważna rzecz. Trzeba do niej podchodzić naprawdę serio i mieć zawsze plan awaryjny, prawda?

Ostatnio zastanawiam się, czy możliwe jest stworzenie bardzo dobrze prosperującej firmy, z ogromnym potencjałem, z zadowalającymi zyskami i dobrą płynnością finansową bez oszustwa. Bez kłamstwa? Trudne pytanie, co? Kubuś Puchatek na pewno zna odpowiedź. Tak, ja chce Kubusia Puchatka!

.
Mieszkam w małym miasteczku, znam kilka osób, mam dojścia i wiedzę na temat obrotów i źródeł ich gotówki. Są osoby z całkiem sporymi firmami i przedsięwzięciami, które nieźle stoją w życiu. Tak patrzę i patrzę i wiem, że ja też tak będę. Będę okradał innych, tylko po to, żeby się wzbogacić. Będę podbierał, dobierał, wyłudzał i szantażował. Nie ma mocnych, czas wziąć się za działanie!

Kubuś Puchatek kradł miód od pszczół. Ja będę kradł wyniki pracy tych małych robaczków, co na etacie w firmie mojej będą siedzieć. Dodatkowo pokoloruję niektóre papierki – zmuszę księgową. Sprzedam parę rzeczy na boku i nie zapłacę żadnego podatku. Tak, to bardzo fajna perspektywa, bo czy da się inaczej robić czyste pieniądze?

Ano jeszcze nie wiem.
Jeżeli masz majątek przekraczający 500 tys. zł to zapraszam Cię do zaprezentowania prawdy. Oddaję głos.

PS
co znaczy uczciwie?