Przejdź do treści

Jak uporządkować pracę i życie – recenzja kursu „Miej to z głowy” Coraz Lepsza Firma

  • przez

Co zrobić, gdy non stop zawalasz terminy? Jak sobie poradzić z organizacją czasu pracy, by zarobić, ale się nie narobić i jeszcze mieć czas dla rodziny? Jak w ogóle tę pracę zaplanować, by firma rozwijała się optymalnie, nie pochłaniając przy tym całej twojej energii? Jak zarządzać swym czasem i obowiązkami? Jeśli się nad tym wszystkim zastanawiasz, to szkolenie „Miej to z głowy” może być właśnie dla ciebie.

Minikurs jest skierowany do osób, które nie są zadowolone ze swojej produktywności, wyników finansowych, kondycji własnego przedsiębiorstwa i pragną coś z tym zrobić. Chęć do zmian jest zresztą warunkiem koniecznym do tego, aby szkolenie „Miej to z głowy” było skuteczne. Wymaga ono od kursanta zaangażowania i czynnego udziału. Bierne odsłuchanie to za mało, aby wyciągnąć z niego pełnię korzyści. Co jednak istotne, kurs do niczego nie zmusza i nie narzuca rozwiązań. Jedynie zachęca do działania, motywuje i wskazuje najbardziej efektywne metody, które mogą pomóc w osiągnięciu oczekiwanych rezultatów.

Zarazem kurs nie obiecuje żadnych magicznych sztuczek. Materiał oferuje sprawdzone metody, które faktycznie działają – jeśli tylko zostaną zastosowane. Wymagają jednak od słuchacza trochę wysiłku i aktywności. Ale jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, z werwą będziesz wcielał każdą poradę w życie. Nie są to jednocześnie jakieś wielkie wyzwania, choć mogą być czasochłonne. Kurs każe nam się zastanowić nad aktualną sytuacją, naszymi celami, a także podpowiada, w jaki sposób je osiągnąć i przedstawia techniki, które mogą w tym pomóc. Rady, które można znaleźć w materiale, nie są również jakoś bardzo skomplikowane. Często mogą zabrzmieć wręcz banalnie – ich prostota jest jednak wielką zaletą, bo dzięki temu łatwo je przyswoić. A i tak najważniejsze jest, że dają efekty!

Kurs „Miej to z głowy” składa się z wprowadzenia, siedmiu krótkich rozdziałów i podsumowania, które utrwala wiedzę i przypomina najważniejsze informacje. Treść jest skondensowana i chociaż większość nagrań nie trwa dłużej niż 10 minut, to jest do czego wracać i co przetwarzać. Wiedza jest tu podawana w klarowny, atrakcyjny sposób. Wspierana jest przez wizualizacje video, choć możemy kurs pobrać również w wersji audio. Samo odsłuchanie materiału zajmie 82 minuty. Jeśli jednak doliczyć czas, który trzeba będzie poświęcić na wszelkie aktywności związane ze szkoleniem – na przykład na przygotowanie dla siebie planu rocznego, miesięcznego i dziennego – to spędzimy nad nim więcej godzin. To już jednak w ramach wcielania w życie zaleceń z kursu.

Czego w takim razie nauczy cię to szkolenie? „Miej to z głowy” wskaże ci:

  • jak ukierunkować swoje działania;
  • jak wyeliminować rzeczy zbędne;
  • kiedy i jak działać;
  • jak nadawać priorytety swoim działaniom;
  • jak skutecznie planować;
  • jak pozbyć się rozpraszaczy uwagi;
  • jak wcielić ten kurs w życie.

W efekcie podniesie się twoja produktywność, kreatywność, skuteczność i szybkość realizacji zadań. Będziesz miał narzędzia, dzięki którym będziesz mógł poradzić sobie z nadmiernym stresem i przeładowaniem obowiązkami. Będziesz pracował sprawniej i praca będzie przyjemnością, bo będziesz znał cel swojego działania i będziesz mógł go konsekwentnie realizować. Przede wszystkim jednak, będziesz wiedział jak uporządkować zadania i jak zorganizowań swoją pracę i czas jej wykonywania. Będziesz potrafił zaplanować każdy kolejny dzień i doskonale będziesz sobie radzić z zarządzaniem samym sobą. I wreszcie – będziesz potrafił unikać prokrastynacji oraz wszelkich przeszkadzaczy, które uniemożliwiają ci kontrolę nad własnym życiem. Mówiąc krótko – odblokujesz swój własny potencjał. Będziesz miał więcej czasu i nie będziesz czuł frustracji, bo wszystko będziesz miał pod kontrolą.

Oczywiście, może się to wydawać dla ciebie czymś niemożliwym do osiągnięcia. Możesz się zastanawiać nad skutecznością szkolenia. Dlatego przypomnijmy – nie stanie się to bez twoich chęci. Czas poświęcony na przejście kursu z pewnością zaprocentuje, jeśli podejdziesz do niego w sposób zaangażowany. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że kurs zawiera raczej podstawowe informacje, które można znaleźć w innych źródłach. Tu zebrane są one jednak są one w jednym miejscu i podane w optymalnej formie.

Podsumowując, jeśli znasz już inne kursy tego rodzaju, a wciąż masz problem z wydajnością i organizacją własnego czasu, to tu raczej nie znajdziesz nowych informacji. Może wszakże kurs zmotywuje cię do działania i będzie niczym powiew wiatru w żagle, pchając cię do wymarzonego portu. Jeśli jednak jesteś przedsiębiorcą zdeterminowanym do rozwoju osobistego i jesteś na początku drogi, a nie potrafisz jeszcze prowadzić uporządkowanego planu dnia i praca cię przytłacza, wywołując niepotrzebny stres, to warto, abyś to szkolenie przynajmniej przesłuchał. Nawet jeśli nie zaczniesz wcielać wszystkich tu wspomnianych rad w życie, powinieneś przynajmniej odnaleźć kierunek, w którym będziesz mógł podążać, by twoje życie, praca i firma były coraz lepsze.