Przejdź do treści

Piekne strony będą moje

 • przez

Ponowne cześć czytelnicy :) Aby pisać często, muszę tworzyć nowe tematy. A to zajęcie ciężkie jest, gdy ciągle pojawiają się nowe treści do uzupełnienia na moich stronach www. Mam jeszcze kupę projektów w zanadrzu, które będę realizował w duecie, jednak w chwili obecnej mam ciągły brak możliwości wkroczenia w nowe rzeczy.

Dzisiaj chciałem poruszyć temat pięknych stron. Mam na myśli witryny, które są po prostu ciekawe, a ich treść jest mocno specjalistyczna. Czyli takie, jakie powinny być strony. Dodatkowo bardzo ładny i przytulny szablon. Zauważyłem bowiem, że ogromna ilość darmowych szablonów to po prostu niedoróbki, które wyszły, ale tak jakby na siłę.
Owszem, można stworzyć bardzo ładną stronę na darmowym szablonie, ale trzeba stracić godziny na poszukiwaniu tego odpowiedniego szablonu. Albo można kupić i mieć spokój :)

Piękne strony to przede wszystkim estetyczny wygląd i treść, która zadowoli czytelników. Oprócz treści bardzo pozytywne wrażenie tworzą fotografie. Niestety fotografie również muszą być dobrej jakości – większość domowych samoróbek nie spełnia tych wymagań. Zdjęcia też trzeba umieć robić, jeżeli chce się je publikować – jeżeli nie, trzeba kupować.

Takie strony są po prostu piękne. Od kilku dni trwam w nieustającej zadumie nad takimi witrynami. Na pięknej stronie to i reklamy mają lepszą konwersję i są zawsze przyjemniejsze dla oka. Dodatkowo profesjonalny wygląd zdecydowanie lepiej świadczy o administratorze. Dlatego rozpocząłem tworzenie pięknych stron, stron, którym będę musiał poświecić bardzo dużo czasu, aby być zadowolonym. Fora również mogą być piękne, dowiedziałem się o tym dopiero, gdy sprzedałem swoje :)

Ja już wiem, że każdy szczegół (nawet ta favikonka) również wpływa znacząco na ostateczny odbiór witryny. Wszystko musi być ze sobą spasowane i odpowiednio dobrane. Piękne strony są cudowne :) Zachęcam każdego do tworzenia pięknych stron! I tyle na dzisiaj :)

8 komentarzy do “Piekne strony będą moje”

 1. Dzisiaj króciutko… Co do pięknych witryn to sporo nowych startupów jest właśnie w taki sposób robiony – ich szablony są rewelacyjne wręcz.

  Robienie pięknej strony ma oczywiście tylko wtedy sens gdy tak jak piszesz, dopieszczasz maksymalnie wręcz swoje dzieła.

  Pochwal się swoimi pięknymi stronami gdy je już zrobisz :)

  Pozdrawiam !

 2. Taka jedna rzecz: dlaczego obok pól, gdzie standardowo podaje się swój nick, mail, adres www nie ma żadnego opisu, co gdzie trzeba wpisać?…

  Ale do rzeczy: Niestety czasy, gdzie strony były toporne i liczyły się tylko informacje na nich zawarte dawno już minęły… Teraz to właśnie wygląd przyciąga ludzi :|

 3. Jakubie,
  oczywiście, że się pochwalę, jednak na to potrzebuję jeszcze kawałek czasu :) Grafika to niezwykle istotna sprawa, niezwykle.

  Zielkq,
  używasz Opery. Niestety ten szablon nie został do niej pięknie dopasowany. Może coś z tym uda mi się zrobić. Jeżeli nie, będzie jedynie informacja, aby liska używać, bo pod operą nie ma wszystkiego najlepiej :)

 4. A w taki Gniotku :)

  „We’re sorry, the AdWords interface does not work with Opera. We recommend using Firefox 3, Internet Explorer 8, Safari, or Chrome to manage your AdWords campaigns. Learn more.”

  Na stronę główną da się wejść… już dalej nie.

 5. To jest właśnie to, ile razy byłem na stronach bardzo ciekawych gdzie grafika przyprawiała mnie o ból głowy … Pierwsze na co się patrzy to właśnie grafika więc trzeba ją zawsze dopracowywać

Możliwość komentowania została wyłączona.