Aby mieć szanse w walce o dobre pozycje, a przede wszystkim o dobre i trwałe pozycje w wynikach wyszukiwania trzeba mieć czym walczyć. A bronią jest w tym wypadku Twoja strona internetowa i wiedza, którą ja daję Ci za darmo;)
Dzisiaj chciałem poświęcić parę minut Twojego czasu na sprecyzowanie mojego poglądu, że strona musi być wartościowa, aby mogła zagościć w czołowych miejscach. I już tłumaczę.
Strona, która nie przekazuje konkretnych wartości merytorycznych jest dla użytkowników mało przydatna, odwiedzają ją i widzą, że nic ciekawego i nowego się z niej nie dowiedzą, a potem nie wrócą na nią, nawet gdyby szukali informacji bardzo podobnych.
W ten sposób możesz tracić użytkowników. W ten sposób również możesz szkodzić pozycji google.
Taki „pan życzliwy” może zgłosić stronę do formularza google, jako mało wartościową dla użytkownika, tzw. spamiarkę. W tym momencie strona albo dostanie filtra, na tak długo, aż poprawisz treść i zgłosisz ten fakt do moderatora, albo zupełnie i bezpowrotnie wyleci dostając tzw. Bana.
Chodzą również pogłoski, że algorytm google jest już na tyle rozwinięty, że potrafi sprawdzić jak dużo czasu użytkownik spędził na Twojej stronie po kliknięciu w wynik wyszukiwania dla konkretnej frazy – im dłużej, tym strona wartościowsza, bo się zaczytał i nie sprawdzał już pozostałych wyników wyszukiwania. A gdy kliknie, będzie kilka sekund i wprowadzi jeszcze raz tę samą frazę i pominie Twoją stronę na rzecz innych – coś nie gra. W chwili obecnej jest to możliwe, ale nikt nie wie, czy faktycznie taki schemat działania praktykowany jest przez google.
W moim odczuciu nawet nie warto się zastanawiać nad próbą wychodzenia do ludzi z mało wartościową stroną. To po prostu wstyd. A mi do myślenia dał artykuł na puknij.net: Internet jest pełen niewiedzy. Przeczytaj go, a sam się dowiesz, o co mi chodzi.
Wartościowe strony po prostu maja lepiej, zdecydowanie lepiej :)
Dodatkową zachętą do tworzenia wartościowych stron, może być fakt, że strony z dużą ilością wartej uwagi treści linkowane są przez użytkowników, a pozycja w googlach rośnie i rośnie…
To logiczne, że im wartościowsza tym większa pozycja w google i więcej odwiedzających.
Ale ciężko taką stroną zbudować, bo na to składa się wszystko. Od treści do grafiki.
Myszczu aż takie trudne to nie jest, wystarczy troche dyscypliny i sporo pracy! Dla przykładu, chcesz zrobić stronę o Gniotku :) – ściągasz jakiś darmowy szablon, masz podstawe, edytujesz go tak żeby nie przypominał juz tego szablonu… wiec linka tez nie musi być. Szukasz najbardziej zakręcone teksty na tym blogu :) Bierzesz go na tace i piszesz artykuł i komentujesz, tak oto powstała ciekawa strona :)
Linkujesz, komentujesz bloga i samo się nakręci…
Możliwość komentowania została wyłączona.