Przejdź do treści

Polska telewizja satelitarna w Wielkiej Brytanii – jak ją oglądać?

  • przez

Brakuje ci polskich programów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii? W takim przypadku nie musisz wcale wybierać TV z internetu, ponieważ istnieje także możliwość montażu telewizji satelitarnej dającej dostęp do kanałów takich samych, jak te w ojczyźnie. Jak skorzystać z takiej usługi?

 

Wielu Polaków wyjeżdżających na Wyspy tęskni za polskimi programami w telewizji. Wprawdzie oferta brytyjskich operatorów jest także bardzo atrakcyjna, ale w ich pakietach nie można znaleźć polskich programów, na przykład TVP, TVN czy Polsatu.

W takiej sytuacji nie trzeba jednak wcale polegać na VOD, czyli na telewizji przez internet, która ma dość ograniczony wybór programów. Alternatywnym rozwiązaniem jest zamontowanie standardowego zestawu do odbioru telewizji satelitarnej – takiego jak w Polsce!

 

Polskie programy na Wyspach przez satelitę

Aby odbierać polskie programy w Wielkiej Brytanii, wystarczy zamontowanie standardowego zestawu do odbioru telewizji satelitarnej, który składa się z anteny oraz dekodera. Można zakupić ten zestaw w Polsce, ale można również zdecydować się na firmy, które oferują takie zestawy bezpośrednio w Wielkiej Brytanii – to wygodniejsze rozwiązane, ponieważ nie trzeba wtedy udawać się do kraju, aby dopełnić formalności.

W Londynie usługi tego rodzaju oferuje między innymi firma Fix-Sat, która zapewnia kompleksowe usługi dla swoich klientów. W jej ofercie dostępne są pakiety telewizji satelitarnej Cyfrowego Polsatu, a także Canal+ w cenie już od 19,99 złotych miesięcznie. Firma zapewnia kompleksową obsługę, która obejmuje również montaż i konfigurację.

W pakietach oferowanych przez operatorów znajdziemy pełną gamę programów, w tym między innymi kanały TVP, TVN, Polsat, 4, TVN24 i inne kanały informacyjne, kanały tematyczne w języku polskim, na przykład sportowe, dla dzieci, kanały przyrodnicze, historyczne, lifestyle’owe i wiele innych. Dostępne są też pakiety z kanałami takimi jak HBO czy Canal+.

Pakiety możemy zakupić w cenach od około 19,99 złotych miesięcznie do nawet 199,99 złotych miesięcznie w zależności od liczby oraz rodzaju programów. Zatem każdy zainteresowany polską telewizją może znaleźć dla siebie coś interesującego w przystępnej cenie.

 

Telewizja na abonament czy na kartę?

Osoby chcące zdecydować się na pakiety polskich operatorów w Wielkiej Brytanii mogą rozliczać się wtedy na dwa sposoby – abonamentowo albo na kartę. Każda z tych opcji ma swoje plusy oraz minusy, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Abonament to forma rozliczeń w formie comiesięcznej płatności ustalonej ceny. To dobry wybór dla tych osób, które są zdecydowane na konkretny pakiet, a także zamierzają zostać na Wyspach na dłużej i mają stałe miejsce zamieszkania.

Z kolei oferta na kartę nie wymaga podpisywania umów i systematycznego płacenia abonamentu, ponieważ klient może doładować kartę odpowiednią sumą wtedy, gdy chce uzyskać dostęp do konkretnych kanałów. Bez dopłat, tylko w ramach początkowej opłaty w celu wykupienia sprzętu, otrzymuje dostęp do darmowego pakietu kanałów. Gdy chce poszerzyć ich liczbę, musi wykupić dodatkową opcję, ale nie musi wtedy decydować się na stał abonament.

Podsumowując, jeśli brakuje ci polskich programów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty telewizji satelitarnej. To wygodniejsze rozwiązanie niż oglądanie TV przez internet, ponieważ możemy korzystać z programów tak samo, jak w Polsce w ramach wybranego przez nas pakietu. Z ofertami można zapoznać się już teraz on-line i skorzystać z kompleksowej obsługi w ramach montażu zestawu i jego konfiguracji.

Tagi: