Przejdź do treści

PR = PageRank

  • przez

Kolego, PageRank nie jest najważniejszym wyznacznikiem mocy Twojej domeny – zapamiętaj.

Za często spotykam się z ludźmi, którzy traktują PageRank jak idealny i co najgorsza jedyny wyznacznik mocy ich strony w wyszukiwarce. Niestety ten zielony zazwyczaj pasek często lubi płatać figle, a tłumaczenie i sprawdzanie historii stron(każdej z osobna) bywa czasem nieco uciążliwe. Jednak radością się wypełniam, gdy wreszcie wytłumaczę i kolega zrozumie dlaczego zielony paseczek wzrósł, dlaczego spadł, a dlaczego czasem tak długo stoi w jednym miejscu ;)

Kolego! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o PR na własną rękę, przeczytaj teksty, które podaję poniżej. Jeżeli wolisz ze mną o tym porozmawiać, to pisz!

4 komentarze do “PR = PageRank”

  1. Nie na siłę, ale żeby walczyć z „myśleniem” wielu… PR jest bez znaczenia, można to zweryfikować dla wielu wyników wyszukiwania, gdzie strony z PR są niżej niż te nawet z n/a|0.

  2. Adamie rozumiem Twoje rozgoryczenie – sam przez to przechodzę :) Nie mniej jednak PR cały czas się zmienia i co jakiś okres widać zmiany tego zielonego paska.

    Teraz jednak podejrzewam, że już zupełnie Google zrezygnuje z używania go – może zostanie publicznie dostępny, jednak zupełnie nie będzie nic oznaczał.

    Powiedz, z jakich stron linkujesz swój serwis? Są to strony o wysokim PR, czy może katalogi/precle?

Możliwość komentowania została wyłączona.