Przejdź do treści

Rewolucja w Mapkach Google

  • przez

Oj na pewno już większość z was zauważyła zmiany w naszym Google. Wyniki wyszukiwania lokalnych firm, działalności, czy czegokolwiek lokalnie nieco się zmieniły. I jak dla mnie, taka zmiana była po prostu strzałem w dziesiątkę! Mapy Rządzą!

Od dawna zastanawiałem się co takiego nowego będzie działo się w Google. Wreszcie przychodzi do nas jakaś mała rewolucja związana z ulepszaniem i poprawianiem serpów. Od lat nie widziałem tak zdecydowanych kroków, ale cieszę się, że wreszcie nadeszły. Google się zmienia – według mnie na lepsze. Dlaczego?

Wielu może mi teraz zarzucić, że mamy niesamowity spam w wynikach wyszukiwania, że jakieś badziewne i dawno nie aktualizowane strony wychodzą w serpy. I ja się z wami zgadzam, jednak uważam, że to proces przejściowy. To, że w tej chwili mamy kiepskie jakościowo wyniki, nie oznacza, że takie zostaną. Jeżeli nam coś nie pasuje, mamy takie piękne narzędzie do zgłaszania niepotrzebnych stron w indeksie Google. Śmiało można z niego korzystać. Wszyscy przyczynimy się do poprawienia jakości wyszukiwania! :)

Niebawem spece od Google wszystko unormują i znowu będziemy mogli cieszyć się pięknym Google. Obecnie wyniki z mapkami(połączenie mapek oraz wyników organicznych w jedno) jest według mnie jednym z najfajniejszych pomysłów wprowadzonych w tym roku przez Google. Nie wiem czym uda im się zaskoczyć nas jeszcze przez całe dwa miesiące, ale wątpię, żeby było to coś bardziej rewolucyjnego. Mapki naprawdę powalają, jednak większość z nas z pewnością zauważyła już zależności pomiędzy wynikami organicznymi, a mapkami i ja na przykład jestem bardzo zadowolony z wyglądu serpów.

Jeżeli ktoś nie widział jeszcze jak to wygląda, polecam wpisać sobie w Googlu: elektryk/fotograf/nie ważne jaki zawód +nazwa miejscowości zamieszkania. Macie dużą szansę, że zobaczycie nowe wyniki wyszukiwania.

Nowe wyniki wyszukiwania - połączenie organicznych z Google Maps

Czy pozycjonowanie się zmieni?
Oj niestety uważam, że tak. Będziemy musieli się troszkę inaczej rozliczać i na innej podstawie działać, zakładając, że pozycjonujemy stronę, przy której główne frazy dostają wyniki zmapkowane. Bo przecież nie każde zapytanie będzie miało mapkę, prawda? -Prawda :) Pozycjonowanie ulegnie małej zmianie, jednak myślę, że nie będzie miała ona wpływu na jakieś większe umowy/kontrakty, czy takie rzeczy.

Czy wam się podoba nowy wygląd zmapkowanych wyników? Jak myślicie, dobrze zrobili wprowadzając te zmiany? Temat jest jeszcze bardzo szeroki i otwarty, dlatego zapraszam do zamieszczania swoich opinii :)