Przejdź do treści

linkowanie naturalne

  • przez

Zastanawiałeś się Michale czym jest/istnieje Linkowanie naturalne?
– oj tak, doszedłem nawet do pewnych wniosków. Linkowanie naturalne to sposób zdobywania linków w sposób bezpośredni, Tzn. bez pośrednictwa żadnych systemów, ogłoszeń dotyczących wymiany linkami, itd. Linkowaniem naturalnym można nazwać sytuację, gdy strona podoba się użytkownikom i oni do niej linkują ze swoich serwisów. Można również imitować naturalne Linkowanie, np. chodząc po stronach i zostawiając swój link w komentarzach liczyć na to, że autor serwisu czy bloga prędzej, czy później powoła się na naszą stronę(a powoła się, jeżeli będzie wartościowa – wiadomość o tym do przeczytania tutaj).

Masz trochę racji Michale, ale chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego, że bardzo trudno jest wpłynąć na użytkowników w taki sposób, aby zechcieli ze swojej strony linkować do Twojej.
– oj zdaję sobie z tego sprawę, zdaję. Wiem, że wywołanie takiego procesu zdarza się raz na tysiąc, przy bardzo dobrym projekcie i przy idealnych wiadomościach na stronie kierowanych wprost do użytkownika… Wiem również, że samo pozycjonowanie, naturalne być nie może, bo tego procesu w ten sposób określić się nie da.

Chyba, że za pozycjonowanie weźmiemy naturalny rodzaj promocji, Tzn. dawanie linka gdzie tylko się da, rozmowa na forach i dawanie swoich podpisów, komentarze na blogach z podpisem własnej strony, itd.
– owszem, wtedy możemy powiedzieć o pozycjonowaniu przypadkowym, ponieważ mamy bardzo mały wpływ na anchory linków, które prowadzą do naszej strony. Przy linkowaniu naturalnym praktycznie nie mamy władzy nad tym z jakim anchorem pojawi się link do naszej witryny – w takim wypadku bardzo dużą rolę odgrywa optymalizacja strony.

Więc pozycjoner może linkować naturalnie?
– nie, może jedynie imitować, próbować oszukać google poprzez dużą różnorodność linkowania – z rożnych stron tematycznych, z dużych i małych serwisów, itd.

1 komentarz do “linkowanie naturalne”

  1. Pingback: Tematyczność linków w SEO - gniotek.com

Możliwość komentowania została wyłączona.