Przejdź do treści

Jak skutecznie używać LinkMe?

  • przez

System wymiany linków stałych. Mój pierwszy.

Już raz o nim pisałem, no dobra, raz zahaczyłem trochę o temat. Dzisiaj postaram się wyjaśnić, dlaczego uważam LinkMe za najlepszy system wymiany linków stałych. To był mój pierwszy system, zostałem z nim do końca. Jest fajny.

Największą zaletą LinkMe jest to, że nie jest o nim głośno. (Mam nadzieję, że ten wpis tego nie zmieni – gniotek.com nie jest jeszcze tak opiniotwórczy na szczęście :) Kolejną zaletą jest bardzo dobra polityka prowadzenia systemu, konsekwentnie realizowana przez jego administratorów. Najlepsze jest w tym to, że u nich prawo nie działa wstecz – opierają swoją systemową politykę na takich samych prawach na jakich budowane są państwa liczące miliony ludzi :) Dzięki temu w systemie znajdują się naprawdę stare strony, strony które posiadają siłę, są tak mocno zróżnicowane, że nie ma sensu wyłapywanie ich i szukanie jednego i tego samego schematu.

LinkMe nie jest doskonałe, ale umiejętne podejście do systemu przynosi naprawdę spore korzyści.

Przede wszystkim korzystając z linkme trzeba wykazać się naprawdę sporą cierpliwością. System ma przeważnie wolny start – googiel może i z miejsca zauważa linki, ale często trzeba poczekać trochę na efekty. Dodatkowo należy bardzo uważać z liczbą linków przyznawanych dziennie. Wydawać by się mogło, że liczba pięciu jest w sam raz, jednak to zdecydowanie za duża liczba dla młodej strony, nawet jeżeli w następnym miesiącu będziemy w stanie zwiększyć tą liczbę np. do dziesięciu linków. Samo LinkMe nie załatwi całego procesu pozycjonowania i jeżeli nie zróżnicujemy BackLinków to będą problemy.

Aby zwiększyć skuteczność zawsze dodaję kilka/kilkadziesiąt artykułów do precli i adresy do nich wrzucam do systemu. Zawsze daję kilka anchorów oraz robię różne opisy i wszystko pozostałe. Staram się, aby jak najwięcej linków w systemie było różnych i prowadziło do różnych części strony pozycjonowanej (tak! pozycjonuję swoje strony bezpośrednio systemem LinkMe). Plusem linkme jest to, że mogę sprawdzić gdzie pojawia się mój link i ocenić wartość strony. Dzięki temu wiem ile jeszcze linków potencjalnie mogę potrzebować, aby osiągnąć więcej.

Kolejną ważną rzeczą jest to, że w Elite jest naprawdę spora różnica jakościowa stron – można to nawet zobaczyć po ilości punktów za jeden link dla każdej z nich. Dzięki temu nie dostajemy linków jedynie z super witryn – jak podobno dzieje się to w statlinku. Dzięki temu po prostu otrzymujemy linki ze stron o różnego rodzaju profilu – tak jak to dzieje się w procesie naturalnego zbierania BL.

LinkMe jest skuteczne, trzeba tylko podejść do tego systemu z dystansem i cierpliwością. Oj nadal mi się zdarza dostawać filtry na strony zaraz po dodaniu ich do linkme – ale 90% z nich jest po prostu linkowana tylko tym systemem, więc nic dziwnego. Gdy dodaję precle, katalogi i własne zaplecze – nawet w małych ilościach, LinkMe okazuje się coraz skuteczniejsze ;)

Ach, to super system do wzmacniania zaplecza i dosyć taniego budowania struktury linków.
Mam coraz więcej punktów w systemie, sporo nawet z programów partnerskich. Was też zachęcam do testów LinkMe i tworzenia nowych kont z mojego reflinka oraz dodawania na nich setki tysięcy punktów :) Sprawdźcie, przetestujcie, a myślę że wam się to opłaci. O tym jak tworzyć strony konkretnie pod LinkMe również napiszę.