Przejdź do treści

O AdTaily raz jeszcze.

  • przez

Bo obserwuję i widzę, że blogerzy chętnie wstawią sobie widget dla sponsorów, ale żeby zachęcić sponsora do wykupienia go to już nic nie zrobią.

A mi wystarczyłaby głupia informacja o statystykach bloga, albo przynajmniej jakiś kontakt w tej sprawie żeby był. A odkąd pojawiło się AdTaily to wszystkim wydaje się, że co? Że skoro jest sobie takie miejsce to już tłumy przylecą i wykupią miejsce reklamowe? Bo o ile w przypadku bardziej popularnych blogów widać po ilości komentarzy, czy chociażby liczniku osób czytających RSS, to te mniejsze ziomki zupełnie chowają głowę w piasek i wszelkie dane ukrywają.

Nie jest fajnie z takim zachowaniem. Szukałem jako reklamodawca kolejnych blogów do przetestowania. Ale że budżetu nie mam dużego to mnie potkało jak pochodziłem po blogach w branży finansowej, internetowej, reklamowej – bo ta mnie akurat interesowała.

I co zauważyłem? Że jak kto pisze regularnie to choćby nie wiem ile miał odwiedzin nie zejdzie poniżej progu 5zl za DZIEŃ! rzecz jasna wyświetlania reklamy. Bo jednym 100 osób dziennie wejdzie, innym 30, czy 40 a i tak wszyscy dadzą minimum5/dzień bo przecież nie będzie taki jeden z drugim internetową prostytutką, nie? Żałosne.

A większość ziomów, którzy mają poniżej tego magicznego progu 5zł/dzień zwyczajnie nie ma czym się pochwalić. Treści co zero uwagi nie przyciągną. Grafika jak na moim blogu – czyli jak psu z gardła i zero ciekawych informacji. ZERO. Ani dla czytelnika, ani dla reklamodawcy, czasem to nawet podejrzewam, że sami autorzy takich blogów nie widzą nic fajnego w swojej twórczości.

Ja to bym chciał mieć więcej informacji od takiego blogera. Niech se statystyki założy, niech pokaże licznik wejść dziennie, odsłon, itd. Niech weźmie napisze jakiego posta o grupie docelowej, którą skupia u siebie, niech weźmie to przyklei gdzieś w menu żebym wiedział. I niech taki bloger – jak chce mieć reklamodawców – zrobi specjalną podstronę dla takich „INWESTORÓW” i przynajmniej kontakt poda no…

I to chyba wszystko co by mnie mogło uszczęśliwić ,-)