Przejdź do treści

Pozycjonowanie i reklama sklepu

  • przez

Pozycjonowanie sklepu internetowego to tak naprawdę mały wierzchołek całej góry lodowej.  W tym zakresie nie chodzi tyle o pozycje w wyszukiwarce, co o dodarcie do potencjalnych klientów za pomocą wyszukiwarki, a to może zagwarantować Ci nie tylko samo pozycjonowanie Twojego sklepu – ale więcej o tym, będzie w następnych akapitach.

Wracając do założeń z poprzedniego artykułu(Pozycjonowanie sklepu internetowego), postanowiłem zacząć od opisu pozycjonowania za pomocą systemów wymiany linkami. Oczywiście chodzi o pozycjonowanie szerokie(wyjaśnienie terminu znajdziesz tutaj). Jeżeli wiesz już na jakich produktach Ci zależy i które produkty chcesz najmocniej wyeksponować spośród swojego asortymentu, już jesteś o krok do przodu ;)

Następnym krokiem jest zbadanie zainteresowania tym produktem wśród szukających, do tego celu możesz użyć narzędzia google do mierzenia konkurencyjności kampanii Adwords(link do adwordsa). Jeśli masz określone dosyć szczegółowe słowa kluczowe, przypisane są one do konkretnych podstron możesz rozejrzeć się za punktami do systemu wymiany linków. Na początku zakładam, że nie warto jest tworzyć własnych ptk, lepiej jest wynająć na kilka miesięcy i mieć wszystko(produkcję ptk itd.) z głowy – co pozwoli Ci zająć się dokładnie samym pozycjonowaniem sklepu.

Proponuję Ci wynająć po około 500 punktów w systemie Linkme(elite) na jedną frazę oraz około 200-300 ptk w systemie e-weblink.com również na jedną frazę – ilość pkt. będzie zależała od tego, jakie frazy pozycjonujesz. W linkme dajesz informację, że nie chcesz więcej niż 5-10 linków dziennie.

Ważne jest to, aby nie wprowadzać takiego działania na świeżą domenę, czyli która ma mniej niż 6 miesięcy. Ważne jest również to, aby podczas podjęcia linkowania z tych systemów linkować stronę główną za pomocą katalogów, precli, komentarzy na blogach itd. (jak w przypadku zwykłej strony internetowej).

Jeżeli po kilku miesiącach nie widzisz dużych zmian w pozycji strony, dodajesz większe ilości ptk w systemach na frazę, do czasu, aż pozycja zacznie się poprawiać – takie zmiany możesz wprowadzać już po miesiącu „pozycjonowania”.

Opis użytku swl przy pozycjonowaniu szerokim sklepów internetowych nie jest szczegółowy, ponieważ nie używam takich sposobów i znam je tylko z doświadczeń znajomych, ich testów…

Jeżeli jesteś bardzo zainteresowany tą metodą pozycjonowania, z pewnością przygarnie Cię guru pozycjonowania za pomocą swl, Xann(Tomasz Wieliczko) i przedstawi Ci szczegółowo co i jak możesz zrobić z jego systemem(e-weblinkiem ;)

Jeśli jednak wolisz bezpieczniej, pewniej, chociaż dłużej pracować nad swoją stroną, zapraszam do przeczytania kolejnej części tego artykułu.

4 komentarze do “Pozycjonowanie i reklama sklepu”

  1. Ha, Gniotku, jestem 100 fanem na FB :P

    PS. ciekawa seryjka artów nt. sklepów, czekam na kolejne :)

  2. Wartościowy artykuł, myślę, że każdy nowy właściciel sklepu powinien skorzystać z wyżej podanych wskazówek. Dobre podejście do tematu. Pozdrawiam

  3. Zgadzam sie z autorem artykułu.
    Niestety nie wystarczy tylko strone internetowa otworzyc :( .Pozycjonowanie to podstawa.Niesie ze soba sporo pracy. Niestety nic latwo nie przychodzi.
    Pozdrawiam

    M

Możliwość komentowania została wyłączona.