Przejdź do treści

Częste aktualizacje to dobra rzecz!

  • przez

Niedawno zauważyłem, że zdecydowanie większym zaufaniem w google cieszą się strony, które są w miarę często aktualizowane i co jakiś czas coś się zmienia – dodany nowy artykuł, jakaś wiadomość, mały newsik, itd.

Aktualizacje powodują, że strona zyskuje plus w oczach robota. Jest to kropla w morzu, ale zawsze to dodatkowy atut prawda? Warto o nim wiedzieć!

Aktualizacja nie powinna odbywać się na zasadzie: jednego dnia dodam 200 artykułów, a przez następny miesiąc na stronie nie pojawi się żadna treść. aktualizacja powinna być systematyczna, np. codziennie po jednym artykule, po pół roku codziennie po dwa artykuły, gdy będzie więcej zainteresowanych itd, itd.

Tajemnica aktualizacji polega na jej systematyczności! To jest tak naprawdę klucz do sukcesu! Dlatego m. in. tak dużą popularnością cieszą się obecnie blogi. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się fora, na których aktualizacje odbywane są codziennie. Aktualizacjami przyzwyczaisz swoich użytkowników do częstszego, a na pewno systematyczniejszego odwiedzania Twojej strony.

A na pewno ten fakt pomoże w lepszej indeksacji, częstszych wizytach robota wyszukiwarki na Twojej stronie, a to zainicjuje pierwszą kostkę domina. Reszta pójdzie z górki ;)