Nie ma pozycjonowania bez optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek – a może konkretniej, pod kątem google. Zanim zaczniesz czytać dalej tą wiadomość, zapoznaj się z wytycznymi i wskazówkami google: kliknij, aby przeczytać.
Optymalizacja to nic innego, jak przystosowanie strony tak, aby zyskać jak najwyższe pozycje w wyszukiwarce. Kiedyś ważne były słowa kluczowe zawarte w meta Tagu keywords. Teraz jest nieco inaczej. Ale – tak kolejne ale ;), jeżeli nie wiesz czym są meta tagi, zobacz tutaj: http://amm.net.pl/meta_tag.htm
To jak optymalizować stronę?
Czyli walisz super meta tagi;) Tytuł ma zawierać przesłanie: „o czym jest Twoja strona”. Ma być krótki, zwięzły, najlepiej składający się nie więcej niż z 4 słów. Opis ma zawierać zachętę, dlaczego warto wejść na tą stronę i dlaczego jest ona ciekawa. Króciutkie streszczenie tego, o czym jest strona. Reszta to kosmetyka dla robota, którą warto wykonać, aby widział ją lepiej. Ale! nie należy ignorować totalnie tej „reszty”. Zobacz, jak wygląda…
przykładowa sekcja meta dla strony nt fotografii:
tu nie będzie przykładu, sory. leń!
Kolejną sprawą przy optymalizacji strony są nagłówki h1, h2, h3, h4, h5, h6.
Nagłówki warto konstruować tak, aby zawierały w sobie słowa kluczowe, na które pozycjonowana jest strona. Ważne jest, abyś z rozmysłem przydzielał nagłówki. Ogólnie przyjęło się, że nagłówek h1 powinien występować na stronie tylko raz. Nagłówek h2 dwa razy i tak analogicznie. Ograniczona ilość nagłówków nie pozbawia Cię jednak dodatkowych atrybutów, którymi możesz określać słowa kluczowe, są to np.
<strong>, <deel>, <em>,
– resztę nazw atrybutów możesz znaleźć gdzieś.
Słowa kluczowe powinny być wyróżniane za pomocą właśnie tych komend, co powoduje, że dla robota właśnie te wyróżnione słowa na stronie stają się ważniejsze od pozostałej reszty „bełkotu” ;)
Do optymalizacji strony wchodzi również stworzenie mapy witryny – o czym będzie kolejny artykuł oraz zadbanie o odpowiednie Linkowanie wewnętrzne witryny – o czym będzie artykuł następny po następnym.
Nie.
Mam pytanie: co jeśli strona jest w technologii flash? Cała caluteńka, nawet z tekstem we flashu. Czytają to boty?
Więc strony wybijają się w google na najwyższe wyniki tylko za pomocą meta tagów?
Nie nie i jeszcze raz nie!
Poczytaj trochę o pozycjonowaniu a potem wróć ;)
Po to jestem, żeby wytłumaczyć – przepraszam że tak późno, ale zawsze lepiej późno niż później. Z ostatnich testów, które czytałem wynika, że robot coś tam czyta we flashu, ale nadal nie jest to szczyt możliwości. Ogólnie strony flashowe się głównie linkuje.
Możliwość komentowania została wyłączona.