Przejdź do treści

Pomoc Marketingowa

  • przez

Obserwuję wiele firm, które zaczynają działać w internecie. Patrzę i podziwiam ich szefów. Po prostu idą na żywioł – chcą ujarzmić ogromną falę mając jedynie pół deski surfingowej. Czyż to nie czyste samobójstwo?

Patrząc na efekty, jakie osiągają polskie firmy w internecie nie jest najgorzej. Dużo trudniej będzie, gdy Internetem zainteresują się więksi gracze biznesowi. Wtedy zacznie liczyć się strategia, plan działania i pieniądze, jakie muszą być pompowane w nieskuteczne formy reklamy. Internet ewoluuje i nawet Ty widzisz to na własne oczy. Pytanie tylko, czy wiesz jak stawić temu czoła?

Budowanie solidnych podstaw do biznesu nie opiera się na szczęściu – do tego potrzeba mocnych nerwów i wiedzy nabywanej przez lata. Pomoc marketingowa jaką oferują niektóre firmy zajmujące się reklamą w internecie jest wręcz konieczna dla małych i średnich firm. Bez tego ani rusz.

Ja swoją pomoc zacznę oferować, gdy sam sobie pomogę. Na razie możesz tylko czytać o tym, jak możesz sam sobie pomóc. Mimo wszystko jeżeli masz możliwość, korzystaj z pomocy marketingowej – po prostu opłaci Ci się.

Miałem kiedyś współpracować z pewną osobą przy projekcie społecznym. Niestety facet był skąpy i nie chciał płacić tak dużo, ile od niego wymagałem. Plany, które przygotowałem dla strony nie doszły do realizacji. Po prostu wrzuciłem je do szafy i sobie leżały. Koleś korzystał z jakichś tanich porad, próbował się przebić, niestety nic nie skutkowało. Chyba zależało mu na projekcie, bo wrócił do mnie. Po czterech miesiącach zrealizowaliśmy plan i początkowe zamierzenia. Do tamtej pory facet wie co to znaczy dobry doradca marketingowy. Wie też coś, czego nie wiedzą inni – inwestując w marketing otrzymuje zdecydowanie więcej niż mu się należy.

Ty zamiast powtarzać jego błędy na własnej skórze, możesz już ich uniknąć i być o wiele szczęśliwszym człowiekiem. Pomyśl zanim podejmiesz jakieś dodatkowe działania i zastanów się, czego Twoja firma właściwie potrzebuje.
Wystarczy tych dobroci.

1 komentarz do “Pomoc Marketingowa”

  1. ja nie korzystam z pomocy firm ale czytam blogi na temat marketingu internetowego i staram się sma uczyć. Zdecydowanie lepiej jest wiedzieć na czym polega ten cały mechanizm nawet gdy będzie trzeba zlecić komuś opiekę marketingową bo wtedy wiem że mnie ktoś nie oszuka.

Możliwość komentowania została wyłączona.