Przejdź do treści

Pomoc Marketingowa

  • przez

Obserwuję wiele firm, które zaczynają działać w internecie. Patrzę i podziwiam ich szefów. Po prostu idą na żywioł – chcą ujarzmić ogromną falę mając jedynie pół deski surfingowej. Czyż to nie czyste samobójstwo?

Patrząc na efekty, jakie osiągają polskie firmy w internecie nie jest najgorzej. Dużo trudniej będzie, gdy Internetem zainteresują się więksi gracze biznesowi. Wtedy zacznie liczyć się strategia, plan działania i pieniądze, jakie muszą być pompowane w nieskuteczne formy reklamy. Internet ewoluuje i nawet Ty widzisz to na własne oczy. Pytanie tylko, czy wiesz jak stawić temu czoła?

Budowanie solidnych podstaw do biznesu nie opiera się na szczęściu – do tego potrzeba mocnych nerwów i wiedzy nabywanej przez lata. Pomoc marketingowa jaką oferują niektóre firmy zajmujące się reklamą w internecie jest wręcz konieczna dla małych i średnich firm. Bez tego ani rusz.

Ja swoją pomoc zacznę oferować, gdy sam sobie pomogę. Na razie możesz tylko czytać o tym, jak możesz sam sobie pomóc. Mimo wszystko jeżeli masz możliwość, korzystaj z pomocy marketingowej – po prostu opłaci Ci się.

Miałem kiedyś współpracować z pewną osobą przy projekcie społecznym. Niestety facet był skąpy i nie chciał płacić tak dużo, ile od niego wymagałem. Plany, które przygotowałem dla strony nie doszły do realizacji. Po prostu wrzuciłem je do szafy i sobie leżały. Koleś korzystał z jakichś tanich porad, próbował się przebić, niestety nic nie skutkowało. Chyba zależało mu na projekcie, bo wrócił do mnie. Po czterech miesiącach zrealizowaliśmy plan i początkowe zamierzenia. Do tamtej pory facet wie co to znaczy dobry doradca marketingowy. Wie też coś, czego nie wiedzą inni – inwestując w marketing otrzymuje zdecydowanie więcej niż mu się należy.

Ty zamiast powtarzać jego błędy na własnej skórze, możesz już ich uniknąć i być o wiele szczęśliwszym człowiekiem. Pomyśl zanim podejmiesz jakieś dodatkowe działania i zastanów się, czego Twoja firma właściwie potrzebuje.
Wystarczy tych dobroci.