Przejdź do treści

Czy opinie o firmie mają znaczenie? Skuteczny monitoring marki z BrandMentions

  • przez

Jak nas widzą, tak nas piszą – głosi stare polskie przysłowie. I trudno mu odmówić prawdziwości, bo wizerunek czasem może zaważyć na losach firmy, jej upadku lub sukcesie. Dlatego narzędzia do monitoringu internetu pomagające w analizie odbioru marki są coraz chętniej wykorzystywane w biznesie. Jednym z nich jest wysoko oceniane przez wielu użytkowników BrandMentions. Czy faktycznie to narzędzie zasługuje na aż tak pozytywne opinie? I co możesz zyskać, korzystając z niego?

Całodobowy monitoring marki w social media i w internecie to dziś jeden z elementów dbania o renomę i wizerunek firmy. Od tego może zależeć powodzenie i skuteczność kampanii marketingowych. Świadomość tego, jak marka jest odbierana przez klienta, czy mówi o niej dobrze, czy źle, jakie ma oczekiwania, potrzeby i wątpliwości, to kwestie, które mogą pozwolić zyskać przewagę nad konkurencją. Wiedza ta może także doprowadzić do zdobycia nowych klientów.

Rola monitoringu marki w sieci a BrandMentions

Stały monitoring marki w sieci jest też sposobem na uniknięcie oraz przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym. W przypadkach, gdy szybka reakcja jest niemożliwa, monitoring pozwala przygotować się na nadchodzące kłopoty. Właściciel marki nie jest więc całkiem zaskakiwany i może choć częściowo opracować odpowiedź na kryzys.

To właśnie do takich zastosowań można wykorzystać BrandMentions. Dzięki temu narzędziu możliwe jest sprawniejsze zarządzenie wizerunkiem marki. Pozwala ono także monitorować konkurentów na rynku, obserwując strategie marketingowe realizowane przez rywali. W ten sposób BrandMentions daje obraz własnego biznesu z innego punktu widzenia. Zmiana perspektywy pozwala zaś na lepszą adaptację do rynkowych trendów i umożliwia przygotowanie bardziej dopasowanych produktów, trafniej odpowiadających na potrzeby klientów.

Jakie masz korzyści z używania BrandMentions?

BrandMentions to narzędzie, którego szukasz, jeśli chcesz dowiedzieć się, co ludzie myślą o twojej marce, jakie mają do niej nastawienie i jakie wzmianki na jej temat pojawiają się w mediach społecznościowych. To narzędzie do monitoringu internetu pokaże ci, na czym skupia się aktualnie konkurencja i co promuje w swoich społecznościówkach. Zaoszczędzisz dzięki niemu mnóstwo czasu, automatyzując procesy związane z wyszukiwaniem oraz analizą danych. Tych zaś BrandMentions dostarcza mnóstwo.

Jedną z funkcji narzędzia jest obserwacja aktywności użytkowników internetu w związku z marką. Dotyczy to w szczególności social media. W  BrandMentions możesz w jednym miejscu zebrać informacje ze wzmiankami o firmie z portali takich jak Instagram, Facebook, LinkedIn, Pinterest czy Reddit. Sprzyja to dobremu planowaniu kampanii reklamowych w serwisach społecznościowych. Samo narzędzie pozwala zaś na efektywny pomiar skuteczności przekazu marki w social media.

Ale to nie wszystko. BrandMentions to świetny produkt, jeżeli zależy ci na analizie trendów oraz sytuacji na rynku. Śledzenie strategii konkurencyjnych podmiotów pozwala na znalezienie luk we własnej ofercie biznesowej, a także ulepszenie i rozwój nowych produktów. BrandMentions służy lepszemu zrozumieniu zachowań i oczekiwań klienta wobec marki. Taka wiedza przydaje się, aby móc wyprzedzić konkurencję poprzez szybką reakcję na zmiany nastrojów i rynkowe trendy.

BrandMentions ma jednak więcej zalet. Wypróbuj narzędzie w czasie siedmiodniowego okresu próbnego, a przekonasz się, jak bardzo jest ono komfortowe w użytkowaniu dzięki intuicyjnemu i czytelnemu interfejsowi. Bez trudu wyszukasz wszelkie potrzebne ci dane zbierane na bieżąco i bez opóźnień w czasie rzeczywistym. Z BrandMentions nic ci nie umknie, jako że narzędzie zbiera informacje z szerokiego zakresu źródeł. Docenisz też jego możliwości, zwłaszcza w kontekście zaawansowanego filtrowania, raportowania w postaci wykresów, opcji analizy nastrojów i tonu wypowiedzi na temat firmy.

Czy BrandMentions jest wart swojej ceny?

Trzeba podkreślić, że BrandMentions nie jest narzędziem, którego zadaniem jest analiza słów kluczowych oraz linkowania do strony. To program, który pozwala na monitorowanie marki w sieci. Ma służyć lepszemu zarządzaniu reputacją firmy. Jest także źródłem informacji o działaniach konkurencji, pomagając w lepszym pozycjonowaniu się w odniesieniu do rywali i ich strategii marketingowych. Ważne jest także to, iż może on pełnić rolę lustra, które pozwala spojrzeć na własny biznes i dostrzec w nim mankamenty, które można poprawić, ale i silne strony, które można dodatkowo wzmacniać. Jeśli tego właśnie szukasz, to sprawdź cennik BrandMentions i przyjrzyj się bliżej oferowanym planom abonamentowym.

cennik brandmentions

Dostęp do aplikacji jest płatny, ale jeśli masz wątpliwości, czy faktycznie ci się ona przyda, wypróbuj siedmiodniowy okres próbny. Przez ten czas będziesz mógł ocenić, jak dobre jest to narzędzie dla twojego biznesu. Po siedmiu dniach będziesz mógł wybrać, czy chcesz dalej z niego korzystać i który pakiet będzie dla ciebie najlepszy. Dostępne są:

  • pakiet podstawowy – najbardziej ograniczony, ale i najtańszy, przeznaczony dla małych firm
  • pakiet dla firm rozwijających się – zawierający większość funkcjonalności narzędzia, bardziej zaawansowaną analitykę oraz umożliwiający prowadzenie większej liczby projektów
  • pakiet korporacyjny – idealny dla dużych firm, agencji i korporacji zarządzających wieloma markami
Brand Mentions opinie

Cena każdego pakietu jest dobrze dostosowana do oferowanych możliwości. Monitoring marki w social media i w internecie jest coraz bardziej istotnym elementem budowania strategii marketingowej. Dlatego warto samemu sprawdzić, co w kwestii zarządzania wizerunkiem marki daje BrandMentions.