Przejdź do treści

Serwisy blogowe: blox.pl

  • przez

Gniotek chce wykorzystać serwisy blogowe do niecnych planów. Ale dlaczego?

A bo serwisy blogowe są wygodne. Bardzo błahe pozytywne cechy decydują o tym, że wolę serwis blogowy od własnej domeny i jakiegoś hostingu. Bo takie samo prawdopodobieństwo mam zniknięcia hostingu i serwisu blogowego. Tylko, że za hosting płacę teoretycznie pieniądz, a serwis blogowy zarabia na mojej pracy i budowie społeczności(która najmocniej do niego przyciąga) I warto, bo społeczność blogerów ciągle rośnie i serwisy blogowe wcale, a wcale nie tracą swojej wartości (no może niektóre).

Ale blox.pl, o którym dzisiaj będę pisał ciągle się rozwija i myślę, że nie prędko straci swoją skromną społeczność. To tak jak mrówki w mrowisku. Wszyscy mali pracują na duży sukces mrowiska – a w tym przypadku serwisu blogowego blox.pl. Ale do rzeczy. Po kiego grzyba gniotkowi blogi na bloxie?

– A po takiego, żeby zwiększyć zakres działania, sprawdzić sobie zachowania społeczeństwa (szczegółów nie mogę jeszcze powiedzieć) i zobaczyć na własnej skórze jak działa zżyta społeczność blogerów – co daje i czego wymaga. Oczywiście wszystko pod kątem głównie finansowym i rozwojowym.

Ile blogów ma gniotek na bloxie?
– a tak obecnie to się znajdzie z 15, które codziennie są aktualizowane. Tak gniotek nie ma co robić i pisze blogi, wierzycie w to? ;) Właśnie. A odwiedziny na blogach wahają się obecnie w granicach od 1 (totalna nisza, która nie jest jeszcze wpisana w katalog bloxa) do 120 (temat chyba najbardziej chodliwy na bloxie, głównie wieczorami) dziennie. Gniotek ma w planach stworzenie kolejnych, innych tematycznie blogów. Badanie ma na celu sprawdzenie nisz i możliwości wprowadzania programów partnerskich w miejsca, gdzie przy odrobinie pracy, można zdobyć jakąś przyzwoitą liczbę odwiedzin.

Google łapie blogi zdecydowanie dłużej niż rok temu – pewnie to kwestia zaufania, zmian, które się odbywają na bloxie i bardzo dużej tendencji do porzucania blogów bloxowych, braku aktualizacji na ogromnej liczbie adresów itd. W ogóle to powstaje dużo więcej blogów i nie dziwię się szukajce, że czeka kawał czasu zanim sama z siebie – czy z pingu zaindeksuje danego bloga. Czasy wygody na bloxie się skończyły.

Nowe blogi bloxowe niestety nie przyciągają czytelników – chyba jest ich już za dużo. Na uwagę trzeba sobie zasłużyć i albo to jest codzienne pisanie czegoś, albo naprawdę dobry i nie koniecznie kontrowersyjny tekst. Niestety nie udało mi się wybadać większości z kategorii bloxowych jeszcze, ale jak na razie wiem, że jedne przynoszą naprawdę sporą ilość odwiedzin o takich fajnych porach, a inne nie ważne o której godzinie, bo zawsze mało kto taką kategorię czyta i zamiast na bloxa trzeba liczyć na dobrotliwe google i linkować swoje miejsce zwierzeń i wyżaleń.

Czy gniotek zarobił już coś na blogach bloxowych?
– a skąd! Nie i póki zacznie na nich zarabiać to troszkę czasu minie. Do tej pory służą dzielnie jako… jako nic. Bo dopiero służyć będą. Zastanawiam się jeszcze tylko nad zależnościami między nazwą użytkownika, a blogiem – głównie pod wyszukiwarkę. Ciekaw jestem czy takie mądre google będzie w stanie połączyć ten fakt. Bo przecież podobno pracują już nad personifikacją i może ziści się to wyszukiwanie tekstów według konkretnego autora.*

Czy blox ma potencjał dla pozycjonerów?
– jeszcze nie wiem, nie wiem jeszcze jak odpowiedzieć. Jeszcze nie znam odpowiedzi. Przepraszam.

Jak gniotek wykorzysta blogi na bloxie w SEO?
– zwyczajnie. Tak jak wszystkie inne strony. Jeszcze nie opracowałem dobrej piramidy(a może zależności) linków dla moich bloxblogów, ale planuję to. Jak wyjdzie w praktyce, to jeszcze się okaże. Tak czy inaczej dużo pracy w nie wkładam, to chyba warto z nich skorzystać i wydłubać z bloxblogów dobre intencje.

I wszystko, wystarczy.

PS
Tygodniowe wpisy postanawiam publikować o stałej porze: 19.57
znaczy to tyle, że od poniedziałku do czwartku, każdy chyba wpis będzie pojawiał się o tej samej godzinie. Gniotek da radę? Ha! Zobaczymy.

*abstrakcja, jakby co to była abstrakcja.

Gdyby kto chciał o coś zapytać, kontynuować temat… To zapraszam, bo Serwisy blogowe: blox.pl to dopiero początek całej serii tekstów o serwisach blogowych. Ale na następne poczekacie, bo jak gniotek skończy z bloxem to dopiero zacznie interesować się x.pl – nie wcześniej.

2 komentarze do “Serwisy blogowe: blox.pl”

  1. Pingback: Gdzie założyć bloga na zaplecze? - gniotek.com

Możliwość komentowania została wyłączona.