Przejdź do treści

Domowe Problemy Finansowe

  • przez

Dawno nie pisałem o pieniądzach.

Każdego powinny dotknąć problemy finansowe. Każdy powinien mieć kiedyś 0zł na swoje utrzymanie i to nie przez dzień czy dwa, ale miesiąc, może trzy. Dzięki temu każdy mógłby Raz! docenić to co miał i powalczyć o jeszcze więcej niż miał. Dwa! zacząć myśleć i tworzyć nowe możliwości dla siebie i swojego rozwoju. Trzy! zaznać satysfakcji startowania od 0. Cztery! przestać tracić czas na rzeczy mniej ważne niż ważne.

Problem finansowy nie jest problemem, jak człowiek młody i zdolny. Wtedy wszystko przychodzi łatwiej i przede wszystkim nie ma presji odpowiedzialności za dom, rodzinę, psa i kota. Problem finansowy jest faktycznym problemem, gdy człowiek starszy, zleniwiały, w rutynie, bez wigoru i grubej motywacji.

Taki człowiek z problemem finansowym jest stracony i co najgorsze, próbuje stracić innych wołając ich na swoją drogę życia. Wszelkiego rodzaju wypowiedzi: „życie jest ciężkie, zobaczysz za parę lat, też dostaniesz po dupie” bywają gnębiące. A jeszcze jak człowiek trafia na wiele podobnych opinii i komentarzy w Internecie (tak trafiam na grupy społeczne właśnie tego pokroju) to już w ogóle katastrofalnie.

Odpowiedzi na takich człowieczków może być wiele. Ale czy warto im odpowiadać? Nie lepiej zignorować i iść własną drogą do swojego celu? – Właśnie. Dlatego każdy powinien doświadczyć problemów finansowych, bo to jego test! Albo wyjdzie z niego pozytywnie i się odkuje, albo zostanie człowiekiem straconym.

A chyba nie muszę wam pisać, jak pozbyć się swoich problemów finansowych dziatki?