Przejdź do treści

Jak powinien wyglądać idealny SWL?

  • przez

Bo szykuje się nowy system, a ja mam swoje wymagania. Postanowiłem je opublikować.
Najważniejszym wymaganiem są podziały stron, a będzie ich dwa i zacznę od najważniejszego.

I: Podział jakościowy:
3. Spam Strony, które dają linki rotacyjne – wszelkie takie jak do gotlinka czy e-weba się wrzuca.
2. Strony tylko na domenach głównych, z PR>N/A. Dają linki rotacyjne + stałe (misz-masz).
1. Strony na domenach głównych z PR>0 i unikalną treścią. Minimum 50 podstron bez 'duplicate content’. Dają linki stałe.

II: Podział tematyczny:
Strony powinny być dopasowane tematycznie, dużo konkretniej niż w gotlinku. W każdym przypadku z pkt. I powinny znaleźć się dodatkowe podziały tematyczne dla stron. Coś jak w katalogu stron, kategoria główna i podkategoria do której należy dopasować stronę – było by idealnie gdyby tylko podaż równała się z popytem, czy odwrotnie.

Strony oczywiście powinny być moderowane. Punktacja sprawiedliwa, piękna oprawa graficzna i falshowe menu oraz logo. System powinien mieć fajną nazwę, np. „wymiana linków w krainie gniotków„. Dobra obsługa użytkownika i technicznie wszystko dopięte na ostatni guzik.

Osobiście lubię linkme, a chwalę go sobie za możliwość sprawdzenia stron, na których wyświetlane są moje linki, a jak któraś mi się nie spodoba mogę ją dać na czarną listę – idealne rozwiązanie. W gotlinku przydaje się również sprawdzacz pozycji, plus taki ładny wykres flash z e-weba z pozycjami od samego początku posiadania strony do linkowania w nim. Konieczny jest również bloker link – który zablokuje możliwość linkowania mojej strony przez konkurencję. Konieczna jest moderacja linków, co by nie dawać zdradzieckich i chamskich anchorów.

Na pewno przyda się podział na projekty. Czyli to wszystko co najlepsze z dotychczasowych systemów. Jeżeli chodzi o nowatorskie rozwiązania jestem za, takim czymś fajnym – może nawet gupim. bo:
Można wprowadzić dodatkowo 4 rodzaj stron, skrypt do ściągnięcia z systemu – automatycznie aktualizujący się katalog stron, który zawierałby dodatkowe (bonusowe) linki dla stron, które są w systemie. Sam nie będzie podpięty pod system, będzie jedynie dopalaczem – nagroda za postawienie sobie takiego katalogu to baza danych za free – za każdym razem inna, możliwości tematyczne itd, tutaj pomysł stąd.

Kolory szaty graficznej nie mogą być za jaskrawe i broń boże za ciemne – z systemu można korzystać o każdej porze dnia i nocy. System musi być bezpieczny – super byłaby weryfikacja użytkowników przez jakieś konto bankowe, czy co innego. Albo najlepiej dowodzik osobisty, czy coś.

I ma być łatwy do wstawienia na stronie. Powinien brać maksymalnie cztery subdomeny i domenę główną. Unikalne IP też powinno być jakoś premiowane. Cena za punkty nie gra roli. Skuteczność będzie wysoka jak wszyscy się do tego przyłożą ;)

Tutaj dyskusja. Powodzenia!