Przejdź do treści

Jak zacząć pozycjonowanie?

  • przez

Wielu z was pyta mnie w jaki sposób ma rozpocząć pozycjonowanie swojej strony internetowej. Warto wreszcie publicznie odpowiedzieć na to pytanie i polecić post wszystkim, którzy postanowią takie pytanie zadać.

Oczywiście zgadzam się z tym, że każdy przypadek jest indywidualny, jednak podstawowe czynności są niezmienne i wykonuje się je dla każdej witryny internetowej. Dopiero po zapoznaniu się z treścią tego artykuły i zastosowaniu wszystkich moich porad i uwag zapraszam do kontaktu i ustalania ważniejszych(oraz bardziej szczegółowych) elementów promocji strony :)

1. Wybierz domenę, musisz to zrobić jak najlepiej! Dobra nazwa domeny to ogromna część sukcesu.

2. Wybierz hosting, bezawaryjny, dobry zaufany.

3. Umieść pod nazwą domeny stronę informującą o powstaniu portalu/witryny firmowej i podaj przybliżoną datę otwarcia. Dodatkowo możesz dodać możliwość zapisu na newsletter dla osób, zainteresowanych Twoją stroną internetową. //Jeżeli masz już gotowy portal, oczywiście nie czekaj i wrzuć go na właściwe miejsce.

4. Teraz trzeba tak ładnie stronę zoptymalizować. Dobrać odpowiednie słowa kluczowe(w tym wypadku można posłużyć się narzędziem External Keyword Tool), napisać bardzo soczyste teksty na stronę internetową i dodać do nich słowa kluczowe. Dodatkowo można zlecić audyt jednej z firm SEO i mieć problem z głowy. Pozostanie linkowanie i badanie efektów :)

5. Krok, który może sprawić trochę problemów osobom początkującym. Nadszedł czas na linkowanie strony. Czym jest linkowanie, mam nadzieję, że wszyscy wiedzą :) Czystej strony(jeżeli nie masz jeszcze gotowego portalu/strony www) nikt do katalogu nie przyjmie, dlatego warto zainteresować się budową zaplecza zanim jeszcze portal będzie gotowy. Jeżeli jest już gotowy to pierwszym krokiem powinno być dodanie go do jak największej ilości katalogów stron internetowych (takich jak katalog gniotka). Następnie warto zajrzeć do katalogów typu presell pages(tutaj przykładem może być puknij.net). I w tym momencie należy rozwinąć kolejny punkt.

6. Zaplecze. Ale jak je tworzyć i co z nim robić, jak linkować… wszystkie informacje zawarte są w kursie tworzenia zaplecza. Dlatego zapraszam do zapisania się na listę i poczytania o sposobach i zasadach tworzenia stron zapleczowych.

Winien jestem jednak jeszcze parę adnotacji. A dokładniej, przy tekście o katalogowaniu, byłem ciągle pytany o dokładną liczbę katalogów do których można dodać stronę jednego dnia. Nie ma odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od preferencji. Przyjmuje się, że te 10-20 katalogów dziennie to w pełni bezpieczna i naturalna ilość, ale nikt nigdy nie może tego stuprocentowo potwierdzić.

Podobnie jest z preclami. Nie warto przesadzać – to wiem z własnego doświadczenia, ale również nie wolno zbytnio się ograniczać i tracić cenny(szczególnie przy pozycjonowaniu) czas. I pamiętajcie, że gdy tworzycie zaplecze, należy je solidnie podlinkować. I pamiętajcie, że z nowym algorytmem coraz większe znaczenie ma optymalizacja strony, a linki powoli stają się wartością drugorzędną. Ale o sposób optymalizacji strony najlepiej zapytać indywidualnie :)