Przejdź do treści

LubimyCzytac.pl – portal dla książkarzy

  • przez

Pierwszego stycznia w sieci pojawił się nowy portal książkowo-społecznościowy: lubimyczytac.pl

Sam dowiedziałem się o portalu parę dni temu. Piszę o nim, ponieważ wydaje mi się ciekawą alternatywą do for literackich i tym podobnych. Portal ma bardzo fajny interfejs i naprawdę ciekawe bajery. Na stronie można tworzyć własne biblioteczki, prowadzić archiwum przeczytanych książek, segregować je, opisywać i oceniać. Naprawdę niezła zabawa, ale…

na jak długo? Właśnie. Portal jest kierowany do fanatyków książek. Wydaje mi się, że osoby czytające od czasu do czasu, czasem, tak po prostu nie będą zadowolone i zwyczajnie zanudzą się na tym portalu. Chyba, że trafią na moment w którym wreszcie grup będzie jak na goldenline, i jeszcze więcej tematów do dyskusji. lubimyczytac.pl mimo wszystko przyciąga.

Strona bardzo dobrze wygląda, funkcje serwisu społecznościowego bardzo dobrze zgrywają się ze sobą i przede wszystkim nie ma tam jeszcze szczurków, którzy niszczą wszelkie portale społecznościowe. Projekt jest godny uwagi i myślę, że mole książkowe wreszcie znajdą miejsce, gdzie będą mogły się chwalić ilością przeczytanych książek i dyskutować na ich temat ile wlezie.

Boję się jednak, że jak każda społecznościówka po chwili strona stanie się wrakiem, który pozostawią po sobie poprzedni użytkownicy. Już teraz obserwować można zapędy rankingowe wśród użytkowników i chęć wywyższania się dodając niezliczone ilości pozycji książkowych. Boję się trochę, bo strona naprawdę porządnie wykonana, przydało by się tam więcej rygoru i konkretne zasady.

Ale starczy, kto zechce niech odwiedza, myślę, że warto ;) Portal może ułatwić trochę życia bo sam zastanawiam się nad wrzuceniem na bloga(w miejsce obecnego blipa) wklejki dotyczącej mojej obecnej sytuacji literackiej ;) Fajny bajerek dla dziwacznych ludzi takich jak gniotek!

LubimyCzytac.pl to zdecydowanie lepszy projekt niż plumkaj.pl, o którym pisałem zupełnie nie tak dawno.
Zastanawia mnie jednak(mimo wszystko gniotek patrzy na internet reklamowo) strategia marketingowa właścicieli serwisu. Istnieje on już ponad miesiąc – niebawem będzie drugi – a jeszcze nie widziałem żadnych kampanii, a zdarza mi się przeglądać literackie blogi czy fora. Miałem pecha, czy po prostu administracja liczy na internautów i ich polecenia?

Przy okazji można zobaczyć w temacie społeczności internetowych ciekawy post z bloga hatalska.com :) Myślałem żeby napisać o tym coś więcej, ale się nie znam i to powinno już wystarczyć ;)

Profil gniotka na LubimyCzytać.pl!

PS
Okropnie powolnie mi chodzi ten portalik. Jak to się nie zmieni to ja go oleję, jak słowo daję!

6 komentarzy do “LubimyCzytac.pl – portal dla książkarzy”

  1. Nawet się zarejestrowałem, nawet dodałem Cie do znajomych i nawet kolo 50 książek dodałem jako przeczytane ; p
    w sumie fajnie się serwis zapowiada, na pewno będę w nim czynnie uczestniczył, tylko na razie to nic sie tam nie dzieje i jakoś cicho strasznie o tym..

  2. I prawie bym zapomniał! Dobrze że zajrzałem dzisiaj jeszcze raz, bo co by to było! Wkurzające są zdublowane pozycje – dokładnie to samo wydanie, wszystko identyczne, a dwa razy wyskakuje w wynikach wyszukiwania. To bardzo zła rzecz, proponuję ją czym prędzej poprawić.

Możliwość komentowania została wyłączona.