Przejdź do treści

Poukładaj swoje domeny!

 • przez

Porządek w domenach to cudowna rzecz, warto go mieć ;)

Ostatnio miewałem problemy z domenami i przedłużeniami – nie wiedziałem, które przedłużyć a które olać. Miałem totalny bałagan, zero podsumowań i zapisów z działalności danej domeny. Teraz sprawa się zmieniła. Zrobiłem sobie piękny arkusz w którym zrobiłem spis domen, które posiadam. Do domen dodałem subdomeny. Wszystkie mają miejsce na notatkę, obok jest PR, BL,site, skrypt i tematyka strony pod danym adresem. Dodatkowo mam również zapisaną datę wygaśnięcia domeny i hosting na którym stoi. Cudowna sprawa – wreszcie mam porządek.

Do tego arkusza planuję dodać jeszcze szczegółowy raport na temat linkowania, np. ile pkt w jakim swl, ile katalogów, precli, innych rzeczy. Dokładna analiza własnych stron to podstawa. Naprawdę polecam wam taką zabawę, a jak macie powyżej 50 adresów to już koniecznie. Ja to pamiętam, że wtedy zacząłem się totalnie gubić.

Do tego spisu muszę jeszcze jakoś sprytnie dodać miejsce na adresy stron, blogów i innych rzeczy stojących na darmowych hostach, czy na serwisach blogowych. Warto zrobić porządek w domenach ;)

PS
Myślę jeszcze nad dodaniem sekcji do zapisu zysków, jakie przyniosła dana domena w ciągu roku. Nie wiem jeszcze jak to ugryźć, ale coś sobie wymyślę ;) Ach, te rzeczy to Excel ogarnia bez problemu.

9 komentarzy do “Poukładaj swoje domeny!”

 1. Bądź dobry i udostępnij na blogu przykład takiego arkusza ; ) Też mam bałagan w domenach, zapisywałem to na kartkach, ale już się gubię, a na bawienie się w excelu czy innym tego typu programiku za cholere czasu nie mam i chęci przede wszystkim : p

 2. To fajny temat – tylko taka opcja arkusza jest dobra na jakiś czas. Bo przecież BL się zmienia, PR się zmienia, site się zmienia. Wiec te dane by trzeba aktualizować co jakiś czas. Znowuż arkusz ma ten plus, że sobie w nim wpiszemy co chcemy, j/w ile która zarobiła, czy gdzie jest trzymana. Tak myślę, że idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie jakiegoś panelu do zarządzania zapleczem (coś pokroju Omnimax jakiemu się przeglądam ostatnio) wzbogaconego o pole komentarza danej domeny. Wtedy te dane które są zmienne by się same aktualizowały, nam odpada robota, a te dodatkowe dla nas cenne informacje można by dopisać. Myślę, że temat wart rozważenia, tym bardziej, że np. twórca Omnimaxa jest klawym programistą i dbającym o opinię człowiekiem otwartym na różnorakie sugestie i potrzeby :)

 3. Hm, a można o tym pomyśleć można ;) Myślę, że nawet stworzenie zupełnie osobnego softu do mierzenia statystyk własnych domen byłoby czymś fajnym.

  Samo oprogramowanie mierzyłoby czynniki zmienne (jak site, bl, pr, waga strony, ostatnia kopia w google) może nawet same statystyki (ilość odwiedzin przynajmniej orientacyjnie), ilość linków wychodzacych i wszystkie dane jakie przydają się pozycjonerowi przy opiece nad zapleczem. Dodatkowo można by było wprowadzać swoje własne dopiski, jak hosting, czas wygaśnięcia domeny i całą resztę.

  Toć to dobry, a nawet bardzo dobry pomysł Rain :)
  Jutro postaram się nad tym jeszcze głębiej zastanowić, a o Omnimaxie i ja myślę…

 4. Cieszę się, że się pomysł podoba – wszystko kwestia funduszów, bo na PiO jest wielu dobrych programistów, którzy taki kombajn by napisali od strzała.

  PS. Brakuje mi na Twoim blogu albo opcji „powiadom mailowo o komentarzach do tego wpisu” automatycznie się zaznaczające gdy napiszemy komentarz, albo chociaż po prawej ładnej tabelki „Ostatnie komentarze”. Dużo piszesz i czasem nie sposób ogarnąć gdzie się udzielało ;)

 5. Ale gafę walnąłem, powiadomienie jest ale na samym dole, dlatego nie zauważyłem ;) Myślę, że przydałoby się gdyby było nad „Dodaj odpowiedź” :)

 6. Właśnie się miałem zabrać za opracowanie czegoś takiego. Zacząłem zagospodarowywać puste domeny i zaczyna się problem bo mi się wszysko na kartce nie mieści….

  Czekam na finalną wersję :)

Możliwość komentowania została wyłączona.