Przejdź do treści

Poukładaj swoje domeny!

  • przez

Porządek w domenach to cudowna rzecz, warto go mieć ;)

Ostatnio miewałem problemy z domenami i przedłużeniami – nie wiedziałem, które przedłużyć a które olać. Miałem totalny bałagan, zero podsumowań i zapisów z działalności danej domeny. Teraz sprawa się zmieniła. Zrobiłem sobie piękny arkusz w którym zrobiłem spis domen, które posiadam. Do domen dodałem subdomeny. Wszystkie mają miejsce na notatkę, obok jest PR, BL,site, skrypt i tematyka strony pod danym adresem. Dodatkowo mam również zapisaną datę wygaśnięcia domeny i hosting na którym stoi. Cudowna sprawa – wreszcie mam porządek.

Do tego arkusza planuję dodać jeszcze szczegółowy raport na temat linkowania, np. ile pkt w jakim swl, ile katalogów, precli, innych rzeczy. Dokładna analiza własnych stron to podstawa. Naprawdę polecam wam taką zabawę, a jak macie powyżej 50 adresów to już koniecznie. Ja to pamiętam, że wtedy zacząłem się totalnie gubić.

Do tego spisu muszę jeszcze jakoś sprytnie dodać miejsce na adresy stron, blogów i innych rzeczy stojących na darmowych hostach, czy na serwisach blogowych. Warto zrobić porządek w domenach ;)

PS
Myślę jeszcze nad dodaniem sekcji do zapisu zysków, jakie przyniosła dana domena w ciągu roku. Nie wiem jeszcze jak to ugryźć, ale coś sobie wymyślę ;) Ach, te rzeczy to Excel ogarnia bez problemu.