Przejdź do treści

Wiek domeny ma znaczenie!

  • przez

Coraz większa waga, znaczy coraz większy nacisk idzie na wiek domeny. Oj naprawdę. Bo nówki sztuki to kwarantanne przejść musza i kilka lat posiedzieć w sieci żeby nabrały prawdziwej i wartościowej mocy. Aż zastanawiam się czy nie nakupić setek domen, rozrzucić po hostingach i zwyczajnie zostawić z kilkunastoma artykułami, a pozycjonowaniem zająć się dopiero za rok, może dwa…
Zobaczymy.

Jeżeli chcesz sobie sprawdzić jak faktycznie wygląda konkurencja nowej domeny z wiekową, polecam Ci znaleźć sobie niszę, w której top10 będzie obstawione przez strony dwu, trzy i cztero letnie. Zobaczysz wtedy jak szybko wbijesz się nówką sztuką w wysokie pozycje. Ja już kilka razy przejechałem się na wycenie bez uwzględnienia wieku domen konkurencyjnych…

Z ciekawostek jeszcze. Domena, która nie dostaje linków przez parę lat również umacnia swoją pozycję. Tak działa algorytm wyszukiwarki. Dzięki mixowi: optymalizacja i długa żywotność domeny można osiągnąć całkiem niezłe rezultaty w niszach jeszcze zupełnie nie zagospodarowanych. A co najlepsze – wybicie wiekowej strony z takiej niszy na dzień dzisiejszy będzie wymagało wielkiego zaangażowania w pozycjonowanie.

Tym razem na pewno będę ostrożniejszy i zdecydowanie większą wagę przyłożę do czasu w jakim domena siedzi w indeksie. Niech was Google prowadzi drodzy pozycjonerzy!

4 komentarze do “Wiek domeny ma znaczenie!”

  1. Może nie tyle ilość co jakość i … jeszcze jeden ważny czynnik o którym w komentarzu nie napisze, ale w jednym z tekstów chętnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.