Przejdź do treści

Więcej lepszej pracy!

  • przez

Dzisiejszy „czwartek” z Napoleonem Hillem traktuję bardzo osobiście. Wszystko dlatego, że wiem, że świadcząc więcej lepszej pracy dostaję od życia więcej, zarówno satysfakcji, jak i z czasem pieniędzy. Problem w tym, że jestem strasznym leniem i nie wiem jak poradzić sobie z tym, aby zmotywować się na dłuższą metę do świadczenia tej lepszej pracy.

Już kilkukrotnie zaczynałem, świadczyłem super pracę i w pewnym momencie mówiłem dość. Już więcej nie chcę, nie płaćcie mi już, nie będę robił, nie mam weny – NIE. I czasem tego żałuję. Gniotek ma już tak, że musi robić to, co akurat mu pasuje, a nie to co powinien. Ostatnio udaje mi się zmuszać częściej i jednego dnia wykonuję tyle, co normalnie robię przez trzy, ale potem nie mam pojęcia jak zagospodarować pozostałe dwa dni. Ale… mam pomocnika i mi pomoże poukładać sobie wszystko :)

Ostatnio pisałem o entuzjazmie i samokontroli. Jeszcze się uczę tego drugiego i jest to bardzo ciężka sprawa, ale dam radę. Muszę, jest to po prostu koniecznie. Samokontrola – wierzę, że będzie ważnym krokiem w mojej drodze do sukcesu.

Wracając do zwyczaju świadczenia większej ilości lepszej pracy niż ta, za którą jest się opłacanym…
Gotowość do wykonywania większej ilości lepszej pracy niż ta za którą jest się opłacanym, przynosi natomiast człowiekowi zawsze wymierne korzyści. W ten sposób zrekompensować można liczne negatywne cechy i brak wielu pożądanych.

Ten, kto wykształcił w sobie taki nawyk, jest zwykle postrzegany przez innych jako przywódca. Ponadto, zgodnie z nasza wiedzą, wszyscy tacy ludzie – bez wyjątku – osiągnęli szczyt swojej zawodowej kariery, niezależnie od tego, jakie przeszkody i utrudnienia napotkali na swojej drodze.

I kurde trzeba się zachęcić, odpowiednio zmotywować do świadczenia usług, bądź sprzedawania towarów o jak najwyższej jakości i wartości. Mam nadzieję, że uda mi się – również i wam – osiągnąć zamieszone cele i ten szczebel (ósmy) będzie na tej drodze odgrywał ważną rolę.

Przepraszam, za ponad dzienne opóźnienie ze wpisem. Po prostu musiałem się wylenić i zrozumieć, że grając nic w życiu nie osiągnę. Ale mnie kusi ten Heroes III, ale mnie kusi. Ale nie! Pracu, pracu.

1 komentarz do “Więcej lepszej pracy!”

  1. Pingback: Dlaczego niektórym się udaje. - gniotek.com

Możliwość komentowania została wyłączona.