Przejdź do treści

Inicjatywa

  • przez

Nadszedł czas na V czwartek z Napoleonem Hillem. Oczywiście zabieramy się za trzeci szczebel drabiny do sukcesu, czyli Inicjatywę – mój ulubiony szczebelek :) Inicjatywa to cecha przeznaczona tylko dla zwycięzców, właścicieli, kierowników i ludzi pracujących na wysokich szczeblach. To właśnie dzięki inicjatywie wszystko się zaczyna.

Gdybym nie zaczął zapraszać was na mojego bloga, z pewnością nikt by go nie czytał. To najprostszy przykład inicjatywy jaki mogę wam pokazać. Trudniejszym już jest ten następny: Gdybym nie szukał tematów do postów, nie testował i nie wychodzić z inicjatywą do ludzi pytając, rozmawiając i wymieniając opinie – to miejsce byłoby smutne, nadęte, pełne nudnych informacji, naprawdę mało ciekawych.

Człowiek nieposiadający inicjatywy nigdy nie zostanie wielkim przywódcą – ani na wojnie, ani w biznesie, ani w przemyśle – ponieważ skuteczne przywództwo wymaga podejmowania aktywnych działań.

To właśnie o te aktywne działania tutaj chodzi. Nie dostał bym książki o początkach pozycjonowania od Złotych Myśli, gdybym nie wyszedł z inicjatywą i ich o to nie poprosił.  Nie zmieniłbym swojego podejścia do życia, gdybym nie wykazał inicjatywy biorąc kolejne książki w swoje ręce i ucząc się od ludzi prawdopodobnie mądrzejszych ode mnie.

To ten blog przyciąga do mnie kolejnych przyjaciół, z którymi mogę wymieniać poglądy i dzielić się wiedzą na temat pozycjonowania. Nie byłoby to możliwe, gdybym nie wykazał inicjatywy i go nie stworzył. Przecież równie dobrze, mogłem wykonywać swoją pracę, bez publicznego opisywania technik jakie stosuję i „sposobów na pozycjonowanie”.

Aby osiągać sukcesy w jakiejkolwiek dziedzinie, człowiek musi najpierw stworzyć wizję, która pozwoli mu widzieć rzeczywistość w szerokiej perspektywie, tworzyć precyzyjne plany działania i wcielać je w życie – tego wszystkiego nie da się jednak osiągnąć, dopóki nie wykształci się w sobie gotowości do podejmowania inicjatywy.

Wyjdź z inicjatywą i daj się poznać światu. Zadziw go, pokaż na co Cię stać i co potrafisz.
Inicjatywa związana jest bardzo mocno z czwartym szczeblem, którym jest x-x-x-x-x-. Ale o nim, za tydzień :)