Przejdź do treści

Jak pokonać konsumpcjonizm?

  • przez

Skąpiec! To najgorszy typ mężczyzny jaki może się przytrafić przeciętnej polce.

Dzisiaj uświadomiłem sobie, że pokonałem swój konsumpcjonizm.

Przestałem kupować gówna i Maryny ciało, co stało się dla mnie bardzo przykre. Niestety takie doświadczenie muszę ciągnąć do czasu aż zwiększę zarobki, albo zacznę więcej pracować fizycznie, co spowoduje zapomnienie o tych wszystkich bzdurach.

Teraz kupuję tylko to co potrzebne i za tyle ile mam. Bez szarpania budżetu i pożyczania z kupki odłożonej na to, z kupki na tamto. Ile mam tyle wydam, więcej sobie nie zabiorę. Chociaż czasem korci jak cholera, żeby to kupić, tamto. Ale od razu umysł przestawia tryb myślenia – weź se strzel kopa, bo nigdy nie będziesz bogaty jak zaczniesz wydawać więcej niż masz. I to chyba fundamentalna zasada i od niej zawsze powinno się zaczynać.

Konsumpcjonizm – modne ostatnio słowo. W dobie kredytów i pożyczek ma swoje zastosowanie. Kupuję tyle ile chcę, nie ważne, że przez resztę życia będę na to ciężko harował w starej, mało płatnej i nadal wygodnej robocie. Właśnie. To tak chyba dzisiaj wygląda, no nie?

Mi wystarczyło uświadomienie sobie, że te wszystkie rzeczy zwyczajnie pożerają moje pieniądze. Fakt faktem, że ścisnęło mi trochę portfel – zacząłem więcej jeździć, trochę więcej rozrywki – i to wszytko uzależnia. Ale gdy się to ogranicza, w oczach rośnie majątek własny. Fajna sprawa, pod warunkiem, że pieniądze których nie wydam na bzdety przyniosą jeszcze więcej pieniędzy. Ale to takie pstre gadanie, cholera!

Po prostu odwołanie się od nawyku ciągłego kupowania jest fajne i tyle. Ale nadal nie wiem czy to oznacza, że zrobiłem się skąpy, czy po prostu mierzę realną miarą obecne możliwości finansowe?

Miało być jeszcze o kobietach i skąpieniu. Tak… ale nie będzie.
Wystarczy. Czujesz niedokończony temat?