Przejdź do treści

SEO: Kupiłem domenę z filtrem

  • przez

Parę dni temu przechwyciłem domenkę. Tak sobie ją wziąłem i filtra na niej mam. Nie byłoby problemu, gdyby nazwa mi się nie podobała i bym nie przywiązał do niej zbyt dużych nadziei. Niestety pojawił się istotny problem – to domena na której chciałem postawić bardzo porządną stronę z niezwykle wartościową treścią pisaną przeze mnie!

Oczywiście mowa o www.biznesportal.com.pl – ja głupi dopiero dzisiaj zajrzałem sobie w archiwum strony. Na początku dałem jej czas na rozruch, ale już po paru dniach czułem, że coś może być nie tak. Po prostu nie wyskakiwała mi pod zapytaniem biznesportal.com.pl mimo to, że po wpisaniu site:biznesportal.com.pl w google zwracana była jej prawie cała treść. No ale nowa domena, zmienia się na niej treść to myślałem, że wróci do normy – ale nie wróciło. Filtr murowaniec.

Pytanie, czy opłaca mi się bawić w odfiltrowywanie tej domenki? Niechcący dostała parę linków, jednak myślę, że lepiej będzie kupić coś nowego i fajnego waląc 301 i będzie spokój. Wszyscy wiemy jak to jest z tymi domenami z filtrem. A pisanie do google w sprawie zaplecza nie jest chyba dobrym pomysłem, prawda?

Dlatego też przestrzegam przed łapaniem domen zanim się ich nie sprawdzi. Niby nic wielkiego, ale pewien niedosyt pozostawia. Poczekam jeszcze parę dni, będę aktualizował stronę – gdy filtr sam nie zniknie, zwyczajnie użyję starej i znanej wszystkim metody 301.

Tymczasem pozdrawiam serdecznie i czekam na wasze propozycje rozwiązania problemu, oraz ewentualnie propozycje na konkurs, w którym będzie do wygrania książka „E-marketing w Akcji” :)