Przejdź do treści

„Nie mam pieniędzy…”

 • przez

pomyślałem sobie, gdy zobaczyłem ile domen mam do przedłużenia w ciągu następnych dwóch miesięcy.

Przez ostatnie dwa dni chodziłem i zastanawiałem się co mam w tej sytuacji zrobić. Po prostu nie zaplanowałem tego wydatku. No niech będzie, zaplanowałem tylko niedokładnie. I stanąłem w kropce. Skończyło się na przeglądzie wszystkich domen. Jedne olewam chętnie, inne mniej chętnie, jeszcze jedne muszę olać, te ostatnie przedłużam.

Widzicie coś dziwnego w tym zachowaniu? Ja dzisiaj zauważyłem. Najbliższy termin przedłużenia domeny, której postanowiłem nie przedłużać ze względu na brak pieniędzy, a chciałbym ją zachować to jakieś dwa tygodnie. Ja już z góry założyłem, że do piachu z nią. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że mam jeszcze dwa tygodnie.

To są dwa tygodnie na to, aby zarobić na tę domenę. Całe czternaście dni, aby znaleźć dodatkowe pieniądze, zrobić więcej pracy, przyłożyć się. Przedłużenie domeny nie jest, aż tak drogie, aby nie dało się tej sumy dorobić w przeciągu tego czasu.

O ja głupi… tym bardziej, że moje domeny mają perspektywy.
Taka mała zmiana podejścia, a tyle wartości w sobie niesie.

5 komentarzy do “„Nie mam pieniędzy…””

 1. A może poszukaj tańszego parkingu, jeżeli możesz je przenieść. Patrzyłeś na PPD?
  Jak nie wyrobisz się z „czasem” to na krótki czas mogę pomóc. Odezwij się na maila. :)

 2. Parking już znalazłem, myślę że dam radę :) A gdy tylko będę mógł przenieść domeny zrobię to od razu. Az.pl mnie zdecydowanie ostro wkurzyło już. Po wymianie zdań Pani zaproponowała mi rabat 20% jeżeli przedłużę wszystkie domeny. Wolę mieć 50% taniej gdzie indziej bez proszenia się.

  PPD patrzyłem jednak średnio mogę się w tym połapać. Jestem zwolennikiem prostych, łatwych i przejrzystych rozwiązań, na PPD niestety nie wiem co się dzieje ;)

 3. Teraz to i ja mam ładny arkusz i wszystko pięknie pospisywane ;) Ale taka mała rzecz a okropnie umiliła pracę. Aż napiszę o tym!

 4. Tak, to jest jak najbardziej normalne.
  Jednak gdy ktoś ma kilka stron, kilka takich „szkiców” to nie zawsze znajdzie wszystkie strony i ze wszystkimi szczegółami. To takie dwie trochę różne od siebie rzeczy.

Możliwość komentowania została wyłączona.