Przejdź do treści

Mity o programach pozycjonujących

  • przez

Zapewne często słyszysz o programach pozycjonujących, które to automatycznie zrobią wszystko za Ciebie, a Ty będziesz cieszyć się z wysokich pozycji, które zapewni Ci automat do pozycjonowania…

Niestety tego typu oferty to zwykły pic na wodę, marketingowy fotomontaż. Po prostu nie wolno wierzyć w takie slogany reklamowe i nie wolno korzystać z takich usług – to wyrzucenie cennych pieniędzy w błoto.

  • Nie istnieje coś takiego jak program do pozycjonowania – pozycjonowanie to proces, którego zautomatyzowanie nie wchodzi w grę, nie da się automatycznie pozycjonować. Można automatycznie pozyskiwać linki, jednak to bardzo niebezpieczna i ryzykowna droga…
  • Programy do automatycznego linkowania w 89% nie spełniają założeń przedstawionych w ofercie, bądź oferta jest na tyle sprytnie napisana, że nie gwarantuje tak naprawdę żadnych rezultatów.
  • Większość osób, które korzystają z tego typu programów są nieświadome tego, o co tak naprawdę chodzi i do czego zmierza ich działanie, które jest tak naprawdę wymuszone przez dobrą ofertę reklamową.
  • Skuteczność i przydatność automatów w pozycjonowaniu spada z dnia na dzień. Wyszukiwarki walczą z tego rodzaju „ułatwiaczami” pozycjonowania.

Przykład najpopularniejszego programu do katalogowania: ADDER – program, który w założeniu ma dodawać stronę do katalogów stron. Niestety jego skuteczność w dodawaniu wynosi około 40%, z czego indeksowanych wpisów(czyli tych widocznych dla google) jest jakieś 3% – taką statystykę dały mi kilkumiesięczne testy.

Chcesz korzystać z tego typu automatów? Proszę bardzo, ale dla mnie jest to pieniądz wyrzucony w błoto… Jeżeli Cię na to stać, nie widzę przeszkód.

Jedynym programem, który może ułatwić pozycjonowanie jest SprytneKatalogowanie – program, który umożliwia półautomatyczne katalogowanie stron internetowych. Co jest fajnego w tym programie? Otóż nie jest to typowy automat. Jest to progam, który daje pełną kontrolę nad dodawanymi wpisami do katalogów. Osoba, która go używa sama wybiera adres katalogu, kategorię i podkategorię dla danego wpisu. Jest to program ułatwiający(!) zdobywanie linków. Jest to bardzo wartościowy i przydatny program.

Jeszcze inną grupą programów są te, które pozwalają pracować wygodniej. Pomagają pozycjonerowi zaoszczędzić sporo czasu… a mowa o „programach dla pozycjonera” – Artykuł na ich temat przeczytasz klikając w odnośnik.

1 komentarz do “Mity o programach pozycjonujących”

  1. Ciekawy merytorycznie artykuł, dobrze zapowiadający się program – pomagający w pozycjonowaniu… ;)

Możliwość komentowania została wyłączona.