Przejdź do treści

Jak korzystać z systemów wymiany linkami?

  • przez

Jak pisałem w artykule poprzednim (Systemy Wymiany Linków) swl możemy użyć do bardzo niecnych planów. Nie jest to działanie zgodne z moimi zasadami, aczkolwiek czasami trzeba nagiąć reguły, aby mieć z czego żyć.

System wymiany Linków dobry jest do tzw. podlinkowywania. Mam tutaj na myśli sytuację, w której dodajesz wpis do katalogu, czy nawet do precla, ale google bardzo długi czas go nie indeksuje. A gdy go w końcu znajdzie i doda do swojego indeksu siła linku z takiego artykuły będzie bardzo mała. Warto w tym przypadku jest nie patrzeć na konsekwencje i linkować adres do wpisu z systemów wymiany linkami. To nie Twoja domena, to nie Twoja strona, jedynie wpis napisany jest przez Ciebie. Podstrona z artykułem dostanie troszkę większej mocy co przełoży się na jakość linku.

Pamiętaj, żeby nie linkować do domeny głównej precla, ponieważ to nie przyniesie Ci żadnej korzyści. Linkuj na konkretny wpis, konkretny artykuł, w którym zamieszczony jest link do Twojej strony.

W każdej chwili możesz zdjąć swl, nie boisz się o to, że Twoja strona dostanie filtr, zostanie nałożona na nią jakaś kara, czy cokolwiek innego. Nie martwisz się o to, bo to nie Twoja strona była dopalana z swl. Nie interesuje Cię czyja, jeżeli dobry samarytanin na to zezwala(a nie ma innego wyjścia) czemu z tego nie skorzystać?

Przy większych ilościach wpisów, katalogów, artykułów ta metoda naprawdę dobrze się sprawdza. Możesz przejrzeć schemat linkowania Precli, który znajduje się tutaj (schemat linkowania precli) i będziesz wiedział, jak prawidłowo linkować;) i używać swl.

Dodatkowy plus to, to, że Twoja strona nie dostanie żadnej kary za stosowanie systemów wymiany, bo przecież nie linkujesz jej z swl, linkujesz jedynie wpisy, które zawierają Twój link, a to już nie jest to samo. Takim działaniem zapewniasz swojej stronie bezpieczeństwo ;)

P S
żeby mieć punkty w systemach wymiany linków nie musisz tracić własnych domen, uczyć się tworzyć strony pod systemy i tracić czas na ciągłe sprawdzanie i dodawanie. Możesz te punkty po prostu kupić, a gdy już okażą Ci się niepotrzebne sprzedać. Wg mnie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ w ewentualnym przypadku upadku systemów wymiany, nie tracisz tak naprawdę nic ;)

P S 2
Jednak, aby być szczerym wobec ciebie, muszę przyznać, że… jak długo google będzie istnieć systemy wymiany linków również będą działać. Trzeba będzie jedynie dostosować umiejętność ich wykorzystania do zmian w algorytmie google. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której google odbiera sobie tak naprawdę siłę napędową, jaką są pozycjonerzy i rynek reklamy internetowej.

3 komentarze do “Jak korzystać z systemów wymiany linkami?”

  1. No niby jasne gniotek-menie, ale jakiego powinno się używać anchora do podlinkowania? Są dwie szkoły, jedna nakazuje taki jak anchor we wpisie (ze względu na anchorPR), inni zaś szalenie odradzają linkowanie tym samym anchorem. No ale przecież nie chodzi tylko o podtrzymanie wpisu w indeksie, więc anchor nie powinien być raczej przypadkowy?

    Ps. Nie wstawiłeś chyba linku: „Możesz przejrzeć schemat linkowania Precli, który znajduje się tutaj (adres schematu linkowania precli) i będziesz wiedział, jak prawidłowo linkować;) i używać swl.”

  2. Ach, Witaj Rain,
    jeżeli chodzi o anchor, ja wyznaję zasadę: anchor taki, jakie frazy nas interesują ;)
    Jeżeli chodzi o link… fakt nie ma go jeszcze, ale niebawem postaram się dodać.

  3. Pingback: Pozycjonowanie jest drogie. - gniotek.com

Możliwość komentowania została wyłączona.