Przejdź do treści

Page Rank update

  • przez

Właśnie odbył się październikowy PR update. Gniotek.com dostał super, ekstra numerek 1.

Przy okazji chętnie napiszę parę słów na temat tego, jak zielony pasek potrafi motywować właścicieli, czy osoby odpowiedzialne za marketing w wyszukiwarkach dla stron internetowych. Bo wiadomo, że jak ktoś robi coś, co przynosi widoczne efekty, to morda mu się śmieje i chce to robić nadal.

A taki pasek zielony, to zwyczajny efekt pracy, jaką wkłada się w promocję własnej strony internetowej na przestrzeni, standardowo kwartału (bo co kwartał mniej-więcej aktualizowany jest zielony pasek). Siła przebicia strony się nieco zmniejsza – pasek ma mniejsza wartość. Strona jest mocniejsza – pasek ma większa wartość.

Ogólne twierdzenie na temat zielonego paska mówi o tym, że to od ilości i jakości linków zależy wartość tegoż paska. Mnie przez ostatnie dwa updaty dziwi fakt, że dosyć wysoki PR dostają strony, które zwyczajnie siedzą sobie wysoko w wyszukiwarkach, a jakoś specjalnie mocno nie były przeze mnie linkowane – może linki rozeszły się jakąś pantoflówką i to od tego? – Może, możliwe…

Niektórzy twierdzą, że ten fajny algorytm wymyślony przez googlowych speców, nie ma żadnego przełożenia na rzeczywiste osiągi strony internetowej. Niektórzy twierdzą, że to zwyczajna formalność, jest bo jest. Ja się nie zgadzam. ONI nie mogą mieć racji.

Ale tak czy inaczej, jak widzę, że moje strony powoli wspinają się wyżej na pasku Page Rank, to morda mi się śmieje i zadowolony jestem. Bo wyzwaniem jest PR=4, PR=5. Może kiedyś dojdę do jeszcze wyższych wartości, zobaczymy ;)

Na dzisiaj, na chwilę obecną to wszystko. Dzięki ;)
I wysokich Page Ranków życzę, wam!