Przejdź do treści

Super gniot: warto zadbać o SEO i SEM.

  • przez

Tydzień temu, w takiej gazecie prawnej pojawił się taki artykuł na temat pozycjonowania. Nadszedł czas go wyprostować. Gniotek trafił na gniota znacznie później niż inni, ale za to przyłoży się i poprawi błędy.

SEO – fajne coś, co nie jest narzędziem ani niczym takim. SEO to bardziej zachowanie, albo może i działanie. Tak czy inaczej seło to pozycjonowanie.

SEM – też fajne coś, co jest nazywane inaczej marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. I nieobejmuje SEO oraz działania w zakresie kampanii linków sponsorowanych”  ale zdecydowanie więcej działań i praktyk. Linki sponsorowane i pozycjonowanie to jedynie najpopularniejsze i coraz mniej efektywne działania promocyjne.

„Dlatego, prowadząc każdy biznes, warto zatroszczyć się o to, by zawsze znajdować się na górze listy wyświetlanych witryn.”

Nie wiem co to zdanie miało oznaczać, śmiem jednak przypuszczać, że prowadząc własny biznes, warto jest zatroszczyć się o dobre pozycje w wynikach wyszukiwania na odpowiadające profilowi działalności firmy słowa kluczowe. Żeby po prostemu, jak mamy gniotka blog, to żeby po wpisaniu sobie w google frazy: „blog gniotka” wyświetlił się blog gniotka. Uproszczenie.

„Jak bardzo jest to istotne, mogą uświadomić wyniki badań zachowań internautów. Okazuje się, że o ile wyświetlane elementy w górnych częściach strony wyszukiwarki postrzegane są w 100 procentach, to dolne już tylko w 20.”

Znaczy Panie autorze kochany, mógłbyś podać mi jakiś odnośnik do tych badań? Nie masz nawet bibliografii w tekście i nie wiem skąd takie dane masz. Bo faktycznie chyba każdy postrzega elementy z samej góry (znaczy obrazek z logiem googla, miejsce do wpisania frazy), ale nie sądzę by 20% spoglądało na stopkę google.

Z akapitu można awansować, to tylko to sobie wybrałem:

„Obecnie najefektywniejszą formą pozycjonowania stron w internecie jest SEM (Search Engine Marketing). Brzmi tajemniczo, ale według fachowców to instrument użyteczny szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.”

Ta… SEM jest formą pozycjonowania. To taka ciekawostka dla was, drodzy moi czytelnicy. A w ogóle to warto jeszcze zauważyć, że pozycjonowanie – albo SEM jest instrumentem, dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zupełnie jak flet, to też instrument dla małych i średnich chłopców.

Akapit za co się płaci ujdzie. No może oprócz końcówki:

„W końcu warto też pamiętać, że optymalizacji strony pod kątem zaindeksowania jej w wyszukiwarce to narzędzie bardzo użyteczne, ale nie jest to panaceum na wszystko. To jedna z przynajmniej kilku metod promocji w sieci.”

Optymalizacja stron jest ekstra narzędziem i to bardzo użytecznym. Zupełnie jak młotek do walnięcia się w łeb. I w dodatku optymalizacja to metoda promocji w sieci. Znaczy jedna z metod. Pięknie… I mam wrażenie, że jak mówił coś ten Pan Marek Lesiak to jeszcze jako tako uchodziło, może nieskładnie, może brzydko, ale w miarę uchodziło… ale autor tekstu to poraża młotkowym podejściem do internetu.

Akapit ostatni sobie daruję, bo jest totalnie głupi. Ale ja chętnie zlecę pozycjonowanie swojego bloga na hasło: „pozycjonowanie słowa rower” – ale nie zapłacę za to 180zł!

I starczy, bo już ten tam tegos.
Linki do podobnych artykułów to tutaj tak są po kolei:   tutaj ten z gazety tekst. I wszystko.

3 komentarze do “Super gniot: warto zadbać o SEO i SEM.”

  1. Pingback: Co się działo w branży podczas przerwy | Blog o pozycjonowaniu, seo i marketingu internetowym - SeoBlogowanie

  2. Pingback: E-book o pozycjonowaniu - gniotek.com

Możliwość komentowania została wyłączona.