Przejdź do treści

Gniotkowe podsumowanie ostatnich miesięcy

  • przez

Słuchajcie, nie mam wymówki, więc postanowiłem opowiedzieć wam co się u mnie ostatnio dzieje i dlaczego jestem taki leniwy. Gdy napisałem ostatni post byłem już w amoku. Przede wszystkim dobrze będzie, jeżeli dowiecie się, że wreszcie „założyłem firmę”. Szczegółów jeszcze nie mogę zdradzić, opowiem o nich za miesiąc może dwa. Od połowy maja nieoficjalnie zawiązałem spółkę z kolegą Danielem. Tworzymy razem agencję reklamową i jest przy tym sporo zabawy, pracy i planów.

Dodatkowo Daniel realizuje swój pomysł na ekstra startup i teraz to nawet nie bardzo kontakt z nim jest :) Ale to nic, ja również od pewnego czasu planuję pewien projekt. To właśnie z tego powodu postanowiłem sprzedać moje wypieszczone forum fotograficzne. Potrzebuje pieniędzy, dodatkowo firma pochłonęła wszystkie moje dotychczasowe pieniądze, a jeszcze będzie ich chłonąć dużo więcej. W chwili obecnej nie mam grosza przy duszy :) Nie czuję się z tym jeszcze najgorzej, ale jestem w trakcie procesu odbijania się od denka słoika.

Z powodu braku jakichkolwiek pieniędzy nie pojawiłem się na warsztatach. Zawaliłem na całej linii i muszę się odkuć.

Problemem, który uważam, za najpoważniejszy to Gniotka.pl i zamglona misja tej działalności. Agencja reklamowa troszkę popsuła mi szyki, wprowadziła sporo chaosu – nawet się tego nie spodziewałem, ale mam nadzieję, że już w najbliższych dniach postaram się unormować i wskazać jasny cel dla gniotki. Obecnie niebezpiecznie pływa na wodach wzburzonego oceanu.

W ciągu ostatnich miesięcy dostałem po dupie od pewnego polityka, straciłem sporo kasy – zupełnie na własne życzenie i nie wykorzystałem swojej całej siły do realizacji własnych planów. Dodatkowo nie napisałem wczoraj Czwartku z Hillem – a to uważam, za ogromną porażkę. Ale wnioski wyciągam, gorzej jest z nauką. Siedzi we mnie ogromny leń, tym bardziej teraz w tym chaosie, gdy nie mam jeszcze jasno określonej drogi.

Czeka mnie trudny okres. Mam przed sobą bite dwa miesiące, które muszą zmienić moją przyszłość. Nie widzę innej drogi, to te dwa miesiące będą decydować o tym jak będzie wyglądał mój następny rok życia. Blog będzie teraz zdecydowanie mocniej prywatny, bez głównego celu – przynajmniej przez pewien okres. SEO zaczyna mnie wkurzać, czas już chyba odpuścić pozycjonerowanie i ruszyć krok do przodu, krok w stronę biznesu. Nie chcę być pozycjonerem do końca życia, mam wiedzę, która pozwoli mi kontrolować moich pracowników, wiem, że teraz mogę rozpocząć kolejny etap. Rozpoczynam kolejny poziom, idę level wyżej.

Zaczynam od zera, teraz już nie będę pracował dla siebie. Czuję się zobowiązany i zdecydowałem, że będzieMY prowadzić dostatnie życie, pełne wartości, szczęścia i pomocy drugiemu człowiekowi. Mam pięć lat, pięć lat czasu na postawienie swojego pierwszego wiatraka.

Liczę na waszą pomoc, na to, że mnie zmusicie do działania. Liczę na rady ludzi bardziej doświadczonych, wskazówki i drogowskazy. Muszę pokonać lenia, zwalczyć samego siebie. To strasznie patetycznie brzmi, ten post jest taki wyniosły. Ale to chyba czas na tego rodzaju podsumowanie. Niebawem będzie półmetek 2010 roku, a ja nadal nie zrobiłem nic, z czego mógłbym być dumny.

Do pracy, cholera, do pracy!

Bo to było tak, że zrobiłem sporo fajnego zaplecza. Ekstra, wyniki w SEO mam, jest fajnie. I nagle przyszła agencja, przyszedł bum i zburzył cały ład. Ostatni tydzień wyglądał mniej więcej tak, że odpalam komputer, nie mam już nic do zrobienia, to sobie odpalam grę. Tamtego mi się nie chce, tamtego nie zrobię, bo jest za nudne. Brak samodyscypliny, wiem. Dlatego staram się to poprawić. Poprawić.