Przejdź do treści

Co i jak?

Newsy, porady i wszystko.

podróż autem

Czy wypożyczalnia samochodów sportowych to dobry biznes – koszty, wyzwania, jak zacząć?

  • przez

Sportowe auta premium budzą wielkie emocje. Któż nie chciałby usiąść za kierownicą Ferrari, Porsche czy Lamborghini? Modele takie jak Ford Mustang czy Chevrolet Camaro są marzeniem niejednego kierowcy. Wynajem aut luksusowych wydaje się więc dobrym pomysłem na biznes. Czy tak jednak jest w istocie? Jak zarabiać na samochodach z segmentu premium i jak założyć wypożyczalnie samochodów sportowych?

Czytaj dalej »Czy wypożyczalnia samochodów sportowych to dobry biznes – koszty, wyzwania, jak zacząć?
firma

Restrukturyzacja firmy. Jak przeprowadza się postępowania restrukturyzacyjne?

  • przez

Dzięki restrukturyzacji przedsiębiorstwo może zmniejszyć ryzyko swojej upadłości. Gwałtowne zmiany dotyczące firmy, w tym jej aktywów i pasywów, pozwalają na wypracowanie optymalnych rozwiązań chroniących przed bankructwem, a przy tym uwzględniających roszczenia wierzycieli.

Czytaj dalej »Restrukturyzacja firmy. Jak przeprowadza się postępowania restrukturyzacyjne?

Co to są kryptowaluty?

  • przez

Nie masz pojęcia co to są kryptowaluty, a chciałbyś się dowiedzieć? Nie wiesz o co chodzi z blockchainem? Zastanawiasz się czy warto bliżej się tematem zainteresować, ale nie wiesz czy powinieneś zacząć inwestować w kryptowaluty? Jeśli tak, to czytaj dalej. Znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania.

bitcoin
Czytaj dalej »Co to są kryptowaluty?

Jak uporządkować pracę i życie – recenzja kursu „Miej to z głowy” Coraz Lepsza Firma

  • przez

Co zrobić, gdy non stop zawalasz terminy? Jak sobie poradzić z organizacją czasu pracy, by zarobić, ale się nie narobić i jeszcze mieć czas dla rodziny? Jak w ogóle tę pracę zaplanować, by firma rozwijała się optymalnie, nie pochłaniając przy tym całej twojej energii? Jak zarządzać swym czasem i obowiązkami? Jeśli się nad tym wszystkim zastanawiasz, to szkolenie „Miej to z głowy” może być właśnie dla ciebie.

Czytaj dalej »Jak uporządkować pracę i życie – recenzja kursu „Miej to z głowy” Coraz Lepsza Firma

Jak znaleźć dobrego prawnika?

  • przez

Znalezienie dobrego adwokata to dziś prawdziwe wyzwanie. Wiąże się to z kilkoma kwestiami. Prawnikom nie wolno się na przykład reklamować. Mogą jedynie informować o swojej działalności. Tymczasem osób wykonujących ten zawód jest coraz więcej, mimo że na jego naukę trzeba spędzić całe lata, a sama materia jest dość skomplikowana. Rozległość obszarów prawnych to zresztą dodatkowy problem – trzeba szukać specjalisty, a ci często obłożeni są dużą liczbą spraw. Do tego dochodzi postępująca deregulacja, choć środowisko adwokackie nadal nie należy do nazbyt otwartych. Wszystko to jednak prowadzi do tego, że do naprawdę świetnych adwokatów nie mamy wcale tak łatwego dostępu.Czytaj dalej »Jak znaleźć dobrego prawnika?

Powody dla przeprowadzki do europejskich krajów

  • przez

Niezależnie od poglądu na temat integracji europejskiej, nie można zaprzeczyć, że Unia pozwoliła odblokować pewne bariery i ułatwiła choćby mierzenie się z niektórymi formalnościami. Dzięki zasadzie swobodnego przepływu osób mamy ułatwione możliwości przeprowadzki do innych europejskich krajów, a nie ma co ukrywać – jest gdzie jechać! Dlaczego jednak się decydujemy na przenosiny?Czytaj dalej »Powody dla przeprowadzki do europejskich krajów

Odbudowa własnej tożsamości

  • przez

Niezły tytuł mi się zrobił. Tak naprawdę to tylko marketingowy bełkot. Jednak dzisiaj przy śniadaniu postanowiłem wrócić do bloga i odnaleźć tożsamość. Jak wiecie blog nigdy nie był specjalnie SEOwy. Chciałem, żeby taki był, ale temat pozycjonowania jest nudny jak flaki z olejem i przestał mnie fascynować do tego stopnia, żebym o nim mógł cały czas pisać i szukać nowości ze światka jak Lexy, czy Shpyo. I dlatego gniotek.com pozostaje gniotkowym blogiem.

Czytaj dalej »Odbudowa własnej tożsamości

Precel.

  • przez

Dupa, koniec bloga. Robimy z niego precla. Ktoś chętny?

Usługi dla pozycjonowania i inny rodzaj biznesu

  • przez

Jedna większość kojarzy gniotka przede wszystkim z pozycjonowaniem. Druga większość kojarzy go z usługami pisarskimi i dobrą jakością tekstów oraz… brakiem terminowości. Ten tekst może być fajną informacją dla wszystkich, którzy nadal gniotkiem chociaż trochę się interesują. Bo znowu będzie ogólnie i z odrobiną pierdzielenia.

Czytaj dalej »Usługi dla pozycjonowania i inny rodzaj biznesu

Prowadzenie bloga zobowiązuje

  • przez

No i tak sobie myślę, bo mam tutaj was – całkiem spore grono czytelników jeszcze w kanale RSS. I dobrze byłoby odświeżyć znajomość i dać wam coś ekstra, żebyście mnie bardziej polubili i jeszcze chętniej zaczęli zamawiać tworzenie tekstów na gniotce :) I tak zainspirował mnie dzisiaj Marcin, czytelnik mojego kursu tworzenia zaplecza i osoba początkująca w pozycjonowaniu.

Czytaj dalej »Prowadzenie bloga zobowiązuje