Przejdź do treści

Trzy rodzaje katalogów stron

 • przez

Katalogi stron internetowych. Czas by je podzielić na trzy podstawowe grupy.

1. Katalogi z wysokiej półki,
czyli te, które dają trafik, ogromnego kopa, są płatne i najbardziej wartościowe.
Przykład: katalog.onet.pl | katalog.wp.pl

2. Katalogi bardzo dobre,
czyli takie, które dają odpowiednią moc „pozycjonerską”. W tej grupie znajdują się katalogi płatne i darmowe, ale wszystkie to moderowane! Bez sprawdzania przez moderatora jakości wpisów katalog jest gównem.
Przykładów nie podaję.

3. Katalogi przyzwoite,
to cała masa katalogów stron, które są w fazie rozwoju – mają mniej niż dwa lata – a administratorzy nadal o nie dbają, nie zamieszczając kilkudziesięciu linków wychodzących i uciążliwych reklam, moderują na bieżąco swoje bazy danych.

  .
  Cała reszta to nie są katalogi tylko zjadacze niepotrzebnego spamu. Do czorta z takimi katalogami. Już dużo osób pisało o tym, jak rozróżnić dobry katalog, jak wybrać te najlepsze i czym kierować się podczas selekcji. Ja się powtarzać nie będę. Dodam od siebie aby jeszcze, że…

  …sensowny ruch można zyskać tylko z tych czołowych katalogów z pierwszej grupy. Cała reszta idzie pod pozycjonowanie i zdobywanie linków. Dodając stronę do katalogów z pierwszej grupy warto zadbać o bardzo dobry i kuszący do odwiedzin już od pierwszego zdania opis. Równie ciekawy musi być tytuł strony. W innych katalogach tytułem ma być po prostu fraza pod którą pozycjonujemy stronę.

  Ogólnie katalogowanie daje całkiem niezłe efekty. Warto inwestować w tego rodzaju promocję, ale nie wolno korzystać z tego materiału zbyt często.

  PS
  kiedyś przedstawię swoją listę katalogów podzieloną właśnie na te trzy kategorie. Cierpliwym zawsze nagroda do rąk wpadnie.

  2 komentarze do “Trzy rodzaje katalogów stron”

  Możliwość komentowania została wyłączona.