Katalogi stron internetowych. Czas by je podzielić na trzy podstawowe grupy.
1. Katalogi z wysokiej półki,
czyli te, które dają trafik, ogromnego kopa, są płatne i najbardziej wartościowe.
Przykład: katalog.onet.pl | katalog.wp.pl
2. Katalogi bardzo dobre,
czyli takie, które dają odpowiednią moc „pozycjonerską”. W tej grupie znajdują się katalogi płatne i darmowe, ale wszystkie to moderowane! Bez sprawdzania przez moderatora jakości wpisów katalog jest gównem.
Przykładów nie podaję.
3. Katalogi przyzwoite,
to cała masa katalogów stron, które są w fazie rozwoju – mają mniej niż dwa lata – a administratorzy nadal o nie dbają, nie zamieszczając kilkudziesięciu linków wychodzących i uciążliwych reklam, moderują na bieżąco swoje bazy danych.
.
Cała reszta to nie są katalogi tylko zjadacze niepotrzebnego spamu. Do czorta z takimi katalogami. Już dużo osób pisało o tym, jak rozróżnić dobry katalog, jak wybrać te najlepsze i czym kierować się podczas selekcji. Ja się powtarzać nie będę. Dodam od siebie aby jeszcze, że…
…sensowny ruch można zyskać tylko z tych czołowych katalogów z pierwszej grupy. Cała reszta idzie pod pozycjonowanie i zdobywanie linków. Dodając stronę do katalogów z pierwszej grupy warto zadbać o bardzo dobry i kuszący do odwiedzin już od pierwszego zdania opis. Równie ciekawy musi być tytuł strony. W innych katalogach tytułem ma być po prostu fraza pod którą pozycjonujemy stronę.
Ogólnie katalogowanie daje całkiem niezłe efekty. Warto inwestować w tego rodzaju promocję, ale nie wolno korzystać z tego materiału zbyt często.
PS
kiedyś przedstawię swoją listę katalogów podzieloną właśnie na te trzy kategorie. Cierpliwym zawsze nagroda do rąk wpadnie.
no to są 4 rodzaje katalogów, a nie 3 … :)
właśnie ;)
Możliwość komentowania została wyłączona.